Комуналка у 2024 році зростатиме: експерт розповів, як змінюватимуться тарифи

Зокрема, суттєві зміни українці можуть відчути вже у травні

Тарифи, комуналка
Раніше Кабмн запевнив, що тарифи не змінюватимуться до кінця опалювального сезону

Найближчим часом певні тарифи на комунальні послуги залишатимуться незмінними. Зокрема, йдеться про газ, електроенергію та воду. Водночас вже у травні вартість комуналки може зрости.

Так, навесні тарифи на електроенергію можуть збільшитися з 2,64 до 3,5 грн за кВт-год. А вартість послуг ЖЕК та управителів в середньому за 2023-й рік зросла більше ніж на 18%. Про це розповів засновник ГО "Спілка споживачів комунальних послуг" Олег Попенко.

Експерт нагадав, що у вересні премʼєр-міністр Денис Шмигаль відкинув можливість підвищення тарифів до кінця опалювального сезону. Зокрема, вартість газу для клієнтів "Нафтогазу" залишатиметься на рівні 7,96 грн за кубометр. Наразі в Україні діє мораторій на зростання тарифів на розподіл газу, опалення та гарячу воду під час дії воєнного стану та ще на пів року після його завершення.

27 грудня Кабмін також ухвалив рішення продовжити дію чинних тарифів на електроенергію для населення до 1 травня. Вони становлять 2,64 грн за кВт-год.

"Після 1 травня очікується зростання тарифів на електроенергію до 3,5 грн за кВт-год", - заявив Попенко.

Щодо тарифів на послуги водоканалів, то ще влітку Нацкомісія хотіла підвищити їх на третину. Однак, як нагадує експерт, президент Володимир Зеленський назвав таке рішення ганебним та непрофесійним, а премʼєр Шмигаль заявив, що з урядом щодо цього питання не консультувалися. Тому відповідне рішення скасували.

"Вартість послуг з обслуговування багатоквартирних будинків буде зростати і далі. До речі, в 2023 році вартість послуг ЖЕКів та управителів в середньому за рік зросла більше ніж на 18%", - додав Попенко.

В Україні зростатиме комуналка

9 грудня Національна комісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг вирішила збільшити тариф з передавання електроенергії НЕК Укренерго на 9% до 528,57 гривні за МВт-год з 1 січня 2024 року. Комісія також вирішила збільшити тариф на диспетчерське управління на 9,5% до 105,57 гривні за МВт-год.

Також відомо, що зросте вартість окремого пільгового тарифу на передавання для підприємств "зеленої" електрометалургії - з 209,42 гривні за МВт-год до 364,7 гривні за МВт-год.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube