Масова розсилка фейкових NFT-номерів у мережі, користувачів попередили про ризик
У соцмережах стали попереджати про масову розсилку фейкових анонімних NFT-номерів на гаманці TON. Припускається, що аферисти таким чином намагаються заволодіти грошима користувачів. Зловмисники розсилають повідомлення з некоректним посиланням, яке дуже схоже на офіційне.
У соцмережах поширюються повідомлення про масову розсилку анонімних фейкових NFT-номерів на гаманці TON. Зазначається, що в описі цього NFT вказали посилання, яке схоже на fragment.com. Проте у фейковому посиланні замість ".com" вказано ".link". Користувачів попередили про небезпеку: у разі спробі продати цю NFT на неоригінальному маркетплейсі можна втратити всі кошти з гаманця TON.
Це стосується також решти цифрових активів, які можуть "випадково" потрапити на електронні гаманці. Користувачів закликають не сприймати це як удачу та подарунок долі, а розглядати це як потенційне шахрайство.
Слід зазначити, що дуже часто аферисти маскують фейкові посилання так, щоб вони виглядали як посилання відомих організацій, компаній тощо. Наприклад, зловмисники можуть замінити в оригінальному посиланні лише одну літеру, а неуважний користувач - довіриться і перейде за посиланням, ризикуючи втратити кошти. Тому експерти неодноразово закликали уважно перевіряти кожен символ і не переходити за посиланням, яке надійшло від підозрілого користувача.
Раніше експерти Binance розповідали про те, що кожен NFT має власний ідентифікатор. Тобто, купуючи його, людина знає, що він єдиний в своєму роді. Проте шахраї часто намагаються скопіювати чиюсь роботу та викарбувати її як NFT, а потім продавати, стверджуючи, що це офіційний випуск.
"Однак цей NFT виявиться підробкою. Роботу було вкрадено та викарбувано шахраєм, який намагався отримати прибуток на чужій творчості, тоді як особа, яка створила оригінал, не знала і не підтримувала цього. Ось чому автентифікація NFT є важливою для тих, хто збирається придбати NFT", - зазначили фахівці.
Автентифікація NFT – це процес, за допомогою якого перевіряється дійсність NFT, щоб переконатися, що він законний. Автентичність полягає в тому, щоб переконатися, що NFT дійсно походить від особи, яка створила його, і що історія передачі права власності йде від цієї особи.
Фахівці Binance радять не звертати увагу на пропозиції, які виглядають "надто добре". Наприклад, якщо хтось продає CryptoPunks NFT за 1 ETH, але надійний сайт з криптоданими, такий як CoinMarketCap, вказує середню ціну колекції понад 60 ETH – це сигналізує про потенційне шахрайство.
Коли це можливо, експерти радять перевіряти автентичність і оригінальність NFT за допомогою таких інструментів, як blockchain explorer, цифрові сертифікати автентичності та зворотний пошук зображень. Також важливо порівнювати цю інформацію з даними з офіційних каналів творця NFT.
"Головне пам’ятати, що підробки існують, і вам завжди треба точно автентифікувати NFT, щоб захистити себе. Ніколи не приймайте нічого за чисту монету і завжди будьте готові провести власне дослідження (DYOR). Маючи правильне мислення та обізнаність, ви можете брати участь у торгівлі NFT з набагато більшою впевненістю та розумінням", - зауважили експерти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.