Мінфін знову хоче збільшити акцизи на пальне: скільки будемо платити додатково

Читать на русском

Конкретних цифр у Мінфіну не називають, йдеться лише про "стандарти Євросоюзу"

Читать на русском
Мінфін
Мінфін виступає за збільшення акцизів на всі види палива до "мінімальних стандартів Євросоюзу"

Конкретних цифр у Мінфіну не називають, йдеться лише про "стандарти Євросоюзу"

Мобілізація додаткових доходів державного бюджету України на 2024 рік передбачає заходи зі збільшення надходжень, зокрема від акцизів на пальне. Міністерство фінансів України пропонує запровадити щомісячну сплату авансових внесків із податку на прибуток підприємствами, що здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі пальним. Очікується, що до кінця першого кварталу 2024 року відповідні законопроєкти подадуть до Кабінету міністрів і їх розгляне Верховна рада.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів України, пише агентство "Інтерфакс-Україна". Вказується, що пропозиції передбачають приведення акцизного податку на пальне у відповідність до мінімальних стандартів ЄС. За даними Enkorr, мінімальні ставки акцизу за євродирективою 2003/96/EC становлять: для бензину — 359 євро за 1000 літрів; для дизельного пального — 330 євро за 1000 літрів; для скрапленого газу — 125 євро за 1000 літрів.

Податки на пальне в Україні 

З 1 липня 2023 року податки на пальне в Україні повернулися на рівень, який був чинним до повномасштабного вторгнення росії на територію Україну: ПДВ — до 20%, акциз на бензин — до 213 євро, на дизпальне — до 139 євро за 1000 л. При цьому акциз на автогаз становить 52 євро за 1000 л. Наприкінці 2022 року Мінфін оприлюднив законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку", яким передбачалось збільшення паливних податків. Однак далі обговорення цей проєкт не дійшов.

Стало відомо, що урядова зустріч між президентами України та Польщі відбудеться 28 березня у Варшаві. Чому зустріч запланована на більш ніж місяць наперед, і що очікувати від цього зіткнення поглядів? Павло Коваль поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.