Монобанк vs ПриватБанк: де зручніше переказувати кошти, поповнювати телефон, оплачувати комуналку та знімати готівку

Для порівняння взяли послуги двох фінансових установ

Монобанк vs ПриватБанк
Де вигідніше переказувати кошти, поповнювати телефон, оплачувати комуналку та знімати готівку в Монобанку чи ПриватБанку

Мільйони українців здійснюють грошові перекази, знімають готівку, поповнюють мобільний, оплачують комуналку. Сервісів, які дозволяють це здійснювати, вистачає, але який з них обрати? Для порівняння вартості та зручності послуг обрали Монобанк та ПриватБанк. 

Про це йдеться у публікації Мінфіну. ПриватБанк - найбільший державний банк. Торік в нього було понад 18 мільйонів активних клієнтів. Мережа банку покриває майже всю країну. Натомість Монобанк став помітним гравцем на фінансовому ринку і нині обслуговує онлайн майже 8 мільйонів клієнтів.

Грошові перекази всередині країни

  • Між картками ПриватБанку комісія складає 0 гривень. Однак, за вихідні перекази доведеться заплатити 0,5% від суми переказу, або мінімум 5 гривень. Протягом одного місяця клієнт може здійснити не більше 200 переказів по Україні, а максимальна сума, яку можна переказати на картку іншого банку за одну транзакцію, становить 29 999 гривень.
  • За одну транзакцію Монобанк дозволяє переказати максимум 60 тисяч гривень. Перекази з картки проводяться без комісії на будь-яку картку будь-якого українського банку. За тиждень можна максимально провести до 50 транзакцій, за місяць – до 150.

Грошові перекази з-за кордону

  • ПриватБанк при таких операціях через системи переказів Western Union, PrivatMoney, Ria, MoneyGram, IntelExpress, TransferGo не передбачає комісії. Проте, якщо переказувати вже на валютну картку, комісія складе 2%. Якщо далі переказувати на гривневу картку, то треба доплатити ще до 0,5% від суми переказу. А 1% - якщо здійснювати SWIFT-переказ.
  • Монобанк також не бере комісії при переказах через системи SWIFT, SEPA, Western Union, Money Gram, Ria, а також звичайним  переказом з картки закордонного банку.

Поповнення мобільного

  • У ПриватБанку це можна зробити декількома способами. У додатку "Приват24" поповнюючи баланс довелось сплатити комісію. Витративши на розмови 150 гривень, потрібно доплатити 4 гривні комісії. Також можна скористатися терміналами самообслуговування. В цьому випадку вартість послуг була на 1 гривню більшою. Ті самі 150 гривень і комісійний платіж у 5 гривень. Є ще один варіант —  за телефоном "3700", така послуга коштуватиме 3 гривень.
  • Монобанк надає лише один варіант поповнити рахунок – через застосунок, але це можна зробити безкоштовно. Головне — щоб гроші були на картці.

 Оплата комуналки та платежі за реквізитами (штрафи, аліменти)

  • Комісії у ПриватБанку залежать від того, як саме клієнт буде сплачувати, та чи укладений договір з компанією – отримувачем грошей (тобто з комунальними підприємствами). Найдешевше вийшло сплатити за воду через "Приват24" — комісія становила 1 гривень, адже банк мав договір з отримувачем. Комісія при оплаті за газ складає 3 гривні — виявилось, що договору немає. Усі інші способи оплати – через банкомат, відділення або ж телефон "3700" обійдеться у не менше 1% від суми, щоправда, у кожному разі встановлена мінімальна сума – від 3 до 25 гривень.
  • Монобанк дозволяє проводити оплату більшості платежів за реквізитами, зокрема, комуналку, штрафи, податки, благодійність без комісії. Робити це можна тільки за допомогою смартфона – тобто у застосунку.

 Зняття готівки

  • ПриватБанк не взяв комісію за видачу готівкових коштів з банкомата. У касі банку та ж сама ситуація. Але касир зауважив, що це лише при наявності картки банку при собі. Послуга зняття коштів без наявності картки обійдеться у банкоматі 2 гривні, у касі — 0,2% від суми, або мінімум 5 гривень. Банк дозволяє отримати максимум по 20 тисяч гривень кожні 3 години.
  • Монобанк власних банкоматів, терміналів і відділень немає. Зняти готівку можна лише з банкоматів інших банків. У Приваті за зняті 10 тисяч гривень знялось 90 гривень комісії — тобто 0,9% від суми. Якщо знімати з кредитного ліміту, то доведеться сплатити 500 гривень комісії на тих самих 10 тисяч гривень — тобто 5%. Особи, які оформлені як ФОПи, можуть безкоштовно знімати з картки Монобанку до 50 тисяч гривень на місяць.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube