На що звернути увагу при вступі до вищого навчального закладу в Україні - поради адвокатки

Читать на русском

Заклади освіти надають право на безоплатну вищу освіту своїм здобувачам шляхом фінансування з державного чи місцевого бюджетів, але таке замовлення зазвичай не є значним

Читать на русском
Вища освіта в Україні
Вартість навчання в державних та недержавних вишах може суттєво різнитися

Заклади освіти надають право на безоплатну вищу освіту своїм здобувачам шляхом фінансування з державного чи місцевого бюджетів, але таке замовлення зазвичай не є значним

В Україні повна загальна середня освіта є обов'язковою. Далі вже можна здобувати вищу освіту. Без спеціальності та певного багажу знань розвиватися професійно складно. Тож навчання у виші надасть хороші робочі перспективи в майбутньому. 

Як розповіла Інформатору партнерка АО "EvrikaLaw" Ольга Брус, для того, щоб здобути вищу освіту доведеться викласти немаленьку суму. Так, заклади освіти надають право на безоплатну вищу освіту своїм здобувачам шляхом фінансування з державного чи місцевого бюджетів, але таке замовлення зазвичай не є значним.

"Тож якщо ви не увійшли до числа щасливчиків і не будете навчатися на бюджеті, але маєте ціль отримати вищу освіту, така можливість надається на платній основі в будь якому навчальному закладі. Вибір вузу може різнитися в залежності від обраної спеціальності та фінансової можливості вступника, оскільки з кожним роком вартість освіти зростає", - вказала Брус. 

За її словами, популярними залишаються правничі професії, комп'ютерні науки, філологія, менеджмент та психологія. І хоча ринок ніби й перенасичений цими фахівцями, в сучасному житті юристи потрібні фактично на кожному підприємстві чи в державній структурі. Без комп’ютерної діяльності не обходиться жодна фірма, а IT-спеціалісти в часи розвитку програмування та інженерії як ніколи є потрібними.

"Будь-яка установа потребує гарних управлінців, що здатні ефективно керувати часом та процесами, а перед філологами та психологами відкривається різноманітний світ іншого бачення, іноземної культури та всебічного розвитку. Тож хороші кваліфіковані працівники завжди мають попит на підприємствах. Обирати майбутню професію варто за покликом душі, щоб все життя займатися улюбленою справою та отримувати від цього моральне і фінансове задоволення", - акцентувала Брус. 

На що звернути увагу при вступі до навчального закладу за контрактом 

Вартість навчання в державних та недержавних вишах може суттєво різнитися у залежності від місцеперебування, престижності та акредитаційного рівня закладу. Також необхідно враховувати особливості майбутньої професії та перспективи попиту на професії на ринку праці.  

Вивчаючи інформацію про омріяний навчальний заклад, враховуйте перспективи майбутнього працевлаштування після закінчення навчання, можливості обміну іноземним досвідом, впровадження нових технологій та методів навчання, звертайте увагу на викладацький склад. До вибору навчального закладу необхідно підходити з великою відповідальністю, адже від того, який шлях вибере вступник, залежатиме його подальша доля та розвиток в майбутньому.

"А улюблена справа в сукупності з гарними викладачами та рівнем знань допоможе реалізуватися в майбутньому. Адже навчання розвиває впевненість у собі, дає навички, знання та допомагає формуватися особистості", - додала Брус. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.