Нацбанк України прийняв рішення щодо облікової ставки: що відомо

Читать на русском

При цьому базовий сценарій прогнозу НБУ передбачає незначне зниження облікової ставки з другої половини 2024 року

Читать на русском
Облікова ставка
Облікова ставка зберігається на рівні 15%

При цьому базовий сценарій прогнозу НБУ передбачає незначне зниження облікової ставки з другої половини 2024 року

Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 15%. Це дасть змогу й надалі забезпечити привабливість гривневих інструментів, щоб їхня дохідність і надалі перевищувала поточну та очікувану інфляцію. Громадяни зможуть захистити свої заощадження від інфляційного знецінення.

Про це повідомили у пресслужбі НБУ. Рішення зберегти облікову ставку на рівні 15% узгоджується з необхідністю подальшого підтримання курсової стійкості, збереження помірної інфляції у 2024 році та її приведення до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. на горизонті монетарної політики.

Очікується, що інфляція становитиме 8,6% наприкінці 2024 року, у 2025 році повернеться до цільового діапазону і становитиме 5,8%, а у 2026 році – до цілі 5%. Міжнародна фінансова підтримка України зберігатиметься, хоча й у менших обсягах. Це дасть змогу утримувати міжнародні резерви на високому рівні та забезпечувати курсову стійкість. Очікується, що у 2024 році Україна отримає близько 37 мільярдів доларів у вигляді зовнішніх кредитів і грантів.

Базовий сценарій оновленого прогнозу НБУ, у припущення якого закладається отримання достатнього обсягу міжнародного фінансування та зниження безпекових ризиків із наступного року, передбачає незначне зниження облікової ставки з другої половини 2024 року. Водночас НБУ адаптуватиме монетарну політику в разі зміни балансу ризиків для інфляції та курсової стійкості.

Національний банк і надалі забезпечуватиме привабливість гривневих інструментів. Це обмежуватиме попит на валютному ринку та сприятиме виконанню завдання НБУ із забезпечення курсової стійкості, яка дає змогу утримувати під контролем інфляційну динаміку.
Крім того, НБУ зберігатиме активну присутність на валютному ринку та згладжуватиме надмірні курсові коливання.

Ключові завдання НБУ на 2024 рік

Голова НБУ Андрій Пишний у колонці для "24 каналу" назвав п’ять ключових викликів 2024 року для НБУ. Серед них: 

  • Збереження макрофінансової стабільності. Політика НБУ буде і надалі зваженою та послідовною.
  • Лібералізація ринку. НБУ продовжить крокувати у напрямі пом'якшення валютних обмежень.
  • Фінансова стабільність і розвиток кредитування. Банки безперервно працюють, ліквідні та капіталізовані, мають достатній запас міцності та нарощують кредитування. До кінця травня має бути фіналізована стратегія розвитку кредитування.
  • Забезпечення беземісійного фінансування бюджету і успішне виконання програми розширеного фінансування з МВФ. Третій перегляд програми відбудеться уже в лютому.
  • Посилення санкційного тиску на рф та боротьба з обходом росією встановлених обмежень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.