Оборонні підприємства звернулися до Кабміну через мобілізацію працівників - що вимагають

Читать на русском

Генштаб та Міноборони відмовляють у погодженні підприємствам бронювання військовозобов’язаних працівників, які не здійснили заміну приписного свідоцтва на тимчасове посвідчення, не оновили військово-облікову спеціальність або інші військово-облікові дані

Читать на русском
Бронювання
Оборонні підприємства закликають Кабмін не мобілізувати офіційно працевлаштованих працівників під час звірки даних у ТЦК та СП

Генштаб та Міноборони відмовляють у погодженні підприємствам бронювання військовозобов’язаних працівників, які не здійснили заміну приписного свідоцтва на тимчасове посвідчення, не оновили військово-облікову спеціальність або інші військово-облікові дані

Оборонні підприємства, що можуть законно бронювати до 100% працівників, закликають владу не мобілізувати офіційно працевлаштованих під час звірки даних у ТЦК та СП. Така ситуація загрожує виконанню державних оборонних контрактів та негативно впливає на обороноздатність держави. Про це йдеться у відповідному зверненні.

Як повідомляє Економічна правда, понад сорок підприємств у зверненні до прем'єр-міністра, міністрів оборони та стратегічних галузей промисловості, а також - Головнокомандувача ЗСУ, звертають увагу на те, що, після одночасного набуття чинності низкою законних та підзаконних актів, під загрозою постав виробничий потенціал вітчизняного ОПК. Зокрема, після досягнення працівником 25-річного віку підприємство зобов’язане звіряти його військово-облікові дані з ТЦК та СП, а працівник – пройти військово-лікарську комісію. Також Міноборони переглядає чи змінює перелік військово-облікових спеціальностей, через що окремі ВОС стають недійсними, внаслідок чого військовозобов’язані мають звертатися до ТЦК та СП за внесенням змін у військово-облікові документи.

"Існують непоодинокі випадки, коли саме в цей "перехідний" період ТЦК та СП здійснюють мобілізацію зазначеної категорії працівників, хоча мають офіційні докази їхньої безпосередньої участі у реалізації державних контрактів оборонного призначення. Попри участь таких фахівців у виконанні державних контрактів з держзамовником у сфері оборони та особливої важливості для галузі ВПК, одразу після проходження ВЛК таким працівникам вручається мобілізаційне розпорядження без можливості здійснити бронювання", - зазначили керівники оборонних підприємств.

За таких умов, як стверджується у зверненні, Генеральний штаб та Міністерство оборони України відмовляють у погодженні підприємствам бронювання військовозобов’язаних працівників, які не здійснили заміну приписного свідоцтва на тимчасове посвідчення, не оновили військово-облікову спеціальність або інші військово-облікові дані. Така ситуація загрожує виконанню державних оборонних контрактів та негативно впливає на обороноздатність держави. Підприємства ОПК наголошують на необхідності запровадження правового механізму відтермінування вручення мобілізаційних розпоряджень працівникам підприємств, визнаних критично важливими для оборони України, що дозволить бронювати спеціалістів після оновлення їхніх військо-облікових даних.

В ОП відмовилися від ідеї "економічного бронювання" 

В Офісі президента України відмовилися від ідеї так званого "економічного бронювання" від мобілізації. Очікуване підвищення податків певною мірою вплинуло на те, що ця ідея не буде реалізована. Про це виданню РБК-Україна 30 травня повідомило джерело в ОП. Співрозмовник зазначив, що відмовитись від такої ідеї було вирішено через те, що Генштаб побоюється, що "економічне бронювання" не розв'яже проблему з нестачею кадрів, буде сприйнято як офіційний відкуп від мобілізації і лише спричинить негативну реакцію в армії.

"Наразі від ідеї економічного бронювання відмовилися взагалі, тому що категорично проти був Генштаб. Але 5 мільярдів доларів, які через це не потраплять до бюджету, треба чимось покрити. Думаю, зростання податків частково розв'яже цю проблему", - сказав співрозмовник в ОП.

У Генштабі відмовилися коментувати свою позицію щодо "економічного бронювання", пославшись на те, що це питання не в його компетенції. Голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев вважає, що питання бронювання та підвищення податків взагалі не пов'язані.

"Підвищення податків буде в будь-якому разі - іншого джерела немає", - сказав Гетманцев.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.