Оновити дані можна не лише в ТЦК: що робити військовозобов'язаним українцям після набуття чинності закону про мобілізацію

Військовозобов'язаним українцям пояснили, де можна оновити дані, крім ТЦК, і що робити українцям за кордоном

Що робити українцям після набуття чинності нового закону про мобілізацію
Військовий квиток, ТЦК

15 квітня президент України підписав новий закон про мобілізацію, який змінює певні правила для військовозобов'язаних громадян. Зокрема, після набуття чинності ухваленого закону ці громадяни зможуть оновити свої дані без візиту до ТЦК (військкомату). Депутатка та членкиня Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз пояснила, як це працюватиме. 

Як вона розповіла в інтерв'ю виданню NV, дані військовозобов'язаних можна буде оновити не тільки через ТЦК. З'являться нові способи - через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), або через електронний кабінет військовозобов'язаних (коли він буде працювати). 

"Можна оновити свої військово-облікові дані через ЦНАП, де … вам ніхто не вручатиме повістку. Ви просто оновлюєте свою контактну інформацію, персональні дані. Можна оновити через електронний кабінет, коли він запрацює, дистанційно", - підкреслила депутатка.

Водночас через електронний кабінет повістки українцям "вручати" не стануть. Цей процес залишиться фізичним (особисте вручення або поштою). При цьому можливість оновити дані безпосередньо у ТЦК та СП збережеться.

Що робити чоловікам за кордоном

У новому законі про мобілізацію є норма, згідно з якою чоловіки від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном, повинні оновити свої облікові дані. Зробити це потрібно впродовж 60 днів після набрання чинності закону про мобілізацію (тобто, до 16 липня). Для цього громадянам потрібно повідомити ТЦК свої актуальні особисті дані – адресу проживання, місце роботи, номер телефону, адресу електронної пошти тощо. Для оновлення даних у дипломатичній установі знадобляться такі документи:

  • паспорт України;
  • документ, що підтверджує місце проживання за кордоном;
  • військовий документ (за наявності);
  • документ про освіту (за наявності);
  • після взяття на облік чоловіки за кордоном повинні будуть протягом семи днів повідомляти про зміну місця проживання, сімейного стану, освіти.

Чоловіки, які не стали на військовий облік, можуть отримати штраф у розмірі від 3 400 до 5 100 гривень. Крім того, консульські послуги чоловікам надаватимуть одночасно з уточненням даних для ТЦК або за наявності військово-облікових документів.

"Для нас важливо, щоб громадяни України, які належать до категорії військовозобов'язаних і проживають за кордоном, оновили свої персональні дані. Бо людина може проживати за кордоном, а їй надсилають повідомлення, повістки за адресами, які зареєстровані в ТЦК. Держава витрачає час, матеріальні та людські ресурси, щоб проінформувати людину, яка в принципі не може бути проінформована, оскільки її немає в цьому місті", - підкреслив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube