ООН виплатить українцям допомогу: хто може отримати кошти

У Мінсоцполітики пояснили, кому нарахують нову допомогу від ООН

Деякі категорії громадян зможуть отримати ще одну грошову виплату
Виплати від ООН

Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН) надасть додаткову грошову допомогу деяким категоріям українців. Йдеться про людей з інвалідністю з дитинства, а також про дітей з інвалідністю. Вони зможуть отримувати кошти від міжнародної організації протягом трьох місяців. Про це 7 лютого розповіли в Міністерстві соціальної політики.

Грошову допомогу нарахують громадянам, які отримують менш як 3 250 гривень соціальних виплат від держави. Зокрема, йдеться про тих громадян, які не отримують допомогу від інших міжнародних організацій, а також виплати для ВПО. Виняток - українці, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій. Виплати від ООН нарахують на банківські рахунки, або через доставку Укрпоштою. Тобто, отримувачу допомоги не потрібно вчиняти жодних додаткових дій. 

Який розмір виплат? Ця допомога буде "доплатою до державної соціальної допомоги". Сума виплати дорівнюватиме різниці між 3 250 гривень і виплатами, які отримує особа. Наприклад, якщо допомога від держави становить 2 361 гривню, то додаткова допомога від ООН становитиме 889 гривень.     

"Програма фінансується Німеччиною, Європейським Союзом та Швецією, з додатковими внесками інших донорів", - повідомили в Міністерстві соціальної політики. 

В Україні автоматично продовжать виплати ВПО

Наприкінці січня 2024 року урядовці ухвалили рішення автоматично продовжити виплати для всіх внутрішньо переміщених осіб до 1 березня цього року. Експерти пояснили, що з 1 березня допомогу на проживання ВПО продовжать ще на шість місяців без додаткового звернення таким категоріям:

  • пенсіонери, розмір пенсії яких не перевищує 9 444 грн;
  • особи з інвалідністю I чи II групи;
  • діти з інвалідністю віком до 18 р.;
  • діти, хворі на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, що підтверджується документально;
  • діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • особи з числа дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, віком до 23 років, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
  • батьки-вихователі;
  • прийомні батьки.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube