Житлова субсидія є державною соціальною допомогою вразливим категоріям осіб і у процесі її отримання є свої правила та вимоги, про які розповіли в ПФУ
Детально про те, які потрібні документи для отримання субсидії, як їх зібрати та визначити оптимальний спосіб їх подання розповіли в головному управлінні ПФУ в Дніпропетровській області. Інформацію про це опублікували 5 березня на офіційному сайті.
Житлова субсидія може бути призначена одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані (не задекларовані) в житловому приміщенні, але фактично проживають у ньому на підставі договору наймання.
«Але звертаю увагу, що без укладеного договору наймання (оренди) житла субсидія може бути призначена у разі, коли люди, які проживають в житловому приміщенні, що не є їх власністю, є внутрішньо переміщеними особами», - зазначив начальник ГУ ПФУ в Дніпропетровській області Юрій Козак.
Так, така особа має право на отримання житлової субсидії. Житлова субсидія призначається, якщо особа одноосібно виховує дитину віком до 6 років незалежно від отримуваних / неотримуваних доходів. Для отримання житлової субсидії необхідно підтвердити факт одноосібного виховання дитини до 6 років будь-яким з таких документів:
До таких осіб належать:
«Звертаю вашу увагу, що у зазначених випадках необхідні документи, що підтверджують належність до однієї із вищезазначених категорій та факт їх підтвердження в офіційних джерелах інформації», - сказав Юрій Козак.
Ні. Житлова субсидія не може призначатися одночасно і за зареєстрованим місцем проживання особи, і за її задекларованим місцем проживання, і за місцем її фактичного проживання.
Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, житлова субсидія призначається, якщо особа сплатила (або сплатили за неї, в тому числі й добровільно) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом кварталу, що передує кварталу перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії або перед місяцем, у якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина. Але це неодноразова сплата.
Тобто, якщо протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, людина сплачувала добровільний внесок у сумі, не меншій ніж мінімальний страховий внесок (з 1 січня 2024 року - 1 562 грн, а з 1 квітня 2024 року 1 760 грн на місяць) - вона має право на призначення житлової субсидії.
Що стосується способів подання заяви, передбачено такі варіанти:
Також можна відправити заповнені документи звичайною поштою.
Поговоримо про загальний вплив виборів президента рф на ситуацію в Україні, які очікувати зміни та чому в нашій країні зʼявляється небезпека зникнення демократії. Долучайтеся до перегляду, щоб послухати детальніше
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.