Пальне знову дорожчає: Сергій Куюн пояснив, що відбувається і які прогнози

Читать на русском

Після січневого зниження вартості пального, ціни знову пішли вгору і ця тенденція пов’язана з тим, що ціни на нафту почали зростати після кількамісячного падіння, пояснив експерт.

Читать на русском
Пальне, ціни
Ціни на пальне почали зростати

Після січневого зниження вартості пального, ціни знову пішли вгору і ця тенденція пов’язана з тим, що ціни на нафту почали зростати після кількамісячного падіння, пояснив експерт.

Вартість бензину і солярки на українських АЗС у січні знижувалася. Але у лютому ситуація змінилася. Нині вартість пального становить 49-50 гривень за літр. Про це 8 лютого написали ЗМІ, спираючись на слова експерта паливного ринку, директора консалтингової компанії “А-95” Сергія Куюна.

За словами Сергія Куюна, ціни на нафту почали зростати після кількамісячного падіння.

«Це пов’язано із ситуацією у Червоному морі, зокрема атаками хуситів на торговельні судна. Якщо у січні нафта коштувала 78 доларів за барель, то нещодавно ціна піднялася до 83 доларів. Це доволі значне подорожчання», - зауважив експерт.

Він додав, що деякі українські мережі АЗС уже відкоригували ціни на пальне. Поки що йдеться про незначне подорожчання — від 50 копійок до гривні.

«Та, думаю, це лише початок. Можна прогнозувати, що найближчим часом вартість літра бензину і дизпального збільшиться приблизно на 2 гривні. Це якщо не буде причин для додаткового зростання цін. Тобто коли вартість нафти затримається на рівні 83 доларів за барель», - сказав Куюн.

Виняток – автогаз, повідомив він. Ситуація з цінами на цей вид пального — стабільна.

«Річ у тім, що споживання скрапленого газу взимку — мінімальне. Плюс в Україну знову завозять доволі великі обсяги російського автогазу через Польщу та Литву. Деякі польські компанії отримали ліцензії на виробництво скрапленого газу. Тобто вони тепер не лише трейдери, а й виробники. Такий статус дозволяє їм змішувати російський скраплений газ із газом іншого походження або ж просто замінювати документи. Не доводиться звітувати перед українською митницею про походження скрапленого газу, виробником якого, згідно з документами, є якась конкретна польська компанія. Тож треба думати, що робити із потраплянням російського пального в Україну», - пояснив Сергій Куюн.

Але поки що, додав експерт, ринок наповнюється саме таким скрапленим газом, тому ціна його доволі низька.

Чи часто громадяни, покладаючись на знання закону, самі виступають за свою справу в суді? І як адвокати ставляться до таких самостійних захистів? Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський», розповість про те, яким чином адвокати відносяться до самоучок у судових засіданнях та наскільки поширене це явище. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше про особливості самозахисту в суді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.