Про зміни або втрату документів необхідно повідомити органи Пенсійного фонду
На "гарячій лінії" для ВПО, яку провели представники Головного управління ПФУ у Дніпропетровській області виникло питання про наявність ідентифікаційного номеру. Фахівці пояснили, які складнощі виникають, якщо пенсіонер від нього відмовляється.
Питання, яке отримали фахівці Пенсійного фонду було наступне:
"Мама інвалід І групи, з Краматорська. Їй призупинили виплату пенсії. Відмовилася від ідентифікаційного номера. У Пенсійному фонді пояснюють це необхідністю пройти верифікацію", - поцікавилася українка.
У відповідь на це їй пояснили, що якщо відбулися зміни у документах, за якими мамі було призначено та виплачується пенсія, про це необхідно повідомити органи Пенсійного фонду (стаття 16 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").
"Відповідно до Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, для осіб з інвалідністю 1 групи для подання ними заяви організується виїзний прийом спеціалістів Пенсійного фонду", - йдеться у повідомленні.
Таким чином, під час прийому спеціаліст сканує оригінали документів (паспорт із позначкою про відмову від РНОКПП або довідку з Державної податкової служби).
Крім того, для подання документів можна скористатися засобами веб-порталу з використанням електронного підпису, заснованого на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Заяву на проходження фізичної ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку можна подати через вебпортал електронних послуг ПФУ. Ідентифікацію особи одержувача у режимі відеоконференцзв’язку проведитимуть в час та спосіб, узгоджені із одержувачем виплат.
Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів з дати подання заяви (звернення).
Відеоконференцзв’язок може бути проведений через одну із програмних платформ, яку обере заявник:
Щоб записатись на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку через вебпортал Пенсійного фонду України необхідно виконати наступні кроки:
У формі, що з’явиться на екрані, заповніть всі поля, позначені зірочкою. Виконайте зазначені на екрані вказівки.
Після подачі заяви на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку, з вами зв’яжеться уповноважений працівник органу Пенсійного фонду для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.