Підняти тарифи на газ в Україні можуть вже з січня місяця: в чому причина поспіху

Читать на русском

Без допомоги партнерів тарифи можуть зрости вже з січня наступного року

Читать на русском
Газ, тариф
Тарифи не газ все ж таки можуть підняти раніше закінчення опалювального сезона

Без допомоги партнерів тарифи можуть зрости вже з січня наступного року

Підвищення тарифів в Україні є однією з умов, прописаних у меморандумі з Міжнародним валютним фондом. Водночас до кінця опалювального сезону, тобто до квітня, в уряді заявили, що ціни не змінюватимуться. Але і тут є нюанс, бо без допомоги партнерів є висока ймовірність, що тарифи можуть зрости вже з січня наступного року.

Виконавчий директор асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк розповів, що проблема щодо вартості тарифів стає чим далі, тим нагальнішою. 

«Минулого і цього року де-факто є різниця в тарифах. Існує субсидіювання енергетики коштом промисловості та державного бюджету. Особливо в комунальній теплоенергетичній частині. Якщо трапиться так, що Україна не отримує обіцяної фінансової підтримки, то іншого виходу, окрім як підняти тарифи з січня чи з лютого 2024 року, немає», - сказав Павлюк.

За словами експерта, саме субсидіювання енергії, а не тому, кому вона потрібна, вбиває ринкові мотивації, а також впровадження різноманітних нових технологій в галузі. Також, Святослав Павлюк пояснив, що в Україні тотально неокупна система проєктів енергоефективності, тому що здешевлені електроенергія, газ, тепло.

Водночас експерт вважає, що в ситуації з газом можна ще потягнути, адже більшість газу – це власне видобування.

«Фактично склалася ситуація, коли для потреб населення, коштом падіння споживання в країні, коштом відтоку населення, коштом зупинки підприємств, ми виходимо десь на рівень самозабезпечення. Тобто якщо ми раніше використовували на потреби комунальної енергетики ми використовували десь 18 мільярдів кубів в рік, а минулого року ця цифра впала до 13 мільярдів. Водночас загальне видобування в країні складає 12 мільярдів кубометрів газу»,
– каже Павлюк.

Втім буде зберігатися диспропорція між газом для населення, газом для промисловості та для непобутових споживачів. А це тривати довго не може, бо руйнує ціновий сценарій на ринку.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що до кінця опалювального сезону тариф на газ та тепло не підвищуватимуть.

«Уряд забезпечив незмінність тарифів на газ для населення в осінньо-зимовий період. Ціна на газ, на тепло та гарячу воду залишиться без змін», - заявив Шмигаль.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.