Податківці витратять тільки на перевірки застосування РРО 25 років: підприємці вказали, де шукати кошти для бюджету

Читать на русском

Багато невеликих підприємств харчування або торгівлі, які переїхали до інших регіонів, просто не встигли поставити касові апарати і попали під штрафи, що остаточно може «загнати» їх в тінь і не платити податки до бюджету.

Читать на русском
Податки, бізнес
Бізнес радить податківцям зосередитися на боротьі з тіньовими доходами

Багато невеликих підприємств харчування або торгівлі, які переїхали до інших регіонів, просто не встигли поставити касові апарати і попали під штрафи, що остаточно може «загнати» їх в тінь і не платити податки до бюджету.

В комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку 7 лютого відбулися слухання «Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу в контексті відновлення України». Представники бізнесу, які були там присутні, порадили владі сфокусуватися на боротьбі з системним зростанням тіні на ринках алкоголю та тютюну. А не зосереджуватися на перевірках ФОП. Про це пише FinClub.

Податківці витратять тільки на перевірки застосування РРО 25 років, а ініціативи податкової залишать країну без доходів. Про це заявили учасники парламентських слухань комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку.

«Фіскалізація з 2019 року не є ризик-орієнтованою та не спрямована на боротьбу з тіньовою економікою. В Україні 2 млн ФОП. З них мали встановити РРО 1 млн підприємців, але встановили лише 327 тисяч», – повідомив член Української Ради Бізнесу та член наглядової ради «Рада Міст Захисти ФОП» Борис Емельдеш.

За його даними, максимальна річна пропускна кількість податкових перевірок становить до 27 тис.

«А 700 тис. не встановили. Щоб їх перевірити, податкова має працювати 25 років!» – підрахував Борис Емельдеш.

Віцепрезидентка з питань податкової політики Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз навела приклад, що багато маленьких пекарень, які переїхали до інших регіонів, просто не встигли поставити касові апарати і попали під штрафи.

«800 тис. підприємців стали порушниками. Ви думаєте, ці люди повернуться в податкове законодавство? Ніколи! Те саме стосується підприємців, які виїхали за кордон. Вони більше не будуть платити в наш бюджет. Податкова вже написала їм, що будуть штрафи», – розповіла вона.

Юлія Дроговоз каже, що багато підприємців мають незначні обороти. 114 тис. підприємців, тобто 44% бізнесу, в 2022 році мали торговий оборот до 1 млн грн.

Борис Емельдеш порадив владі сфокусуватися на боротьбі з системним зростанням тіні на ринках алкоголю (становить 28%) та тютюну (23,5%). При чому в цих підакцизних галузях вже більше десяти років діє повна фіскалізація і повний товарний облік, але «тінь», як показує практика, не залежить від цих регуляцій.

«Пропонуємо звузити фіскалізацію для ФОП і зосередитися на тих, хто продає підакцизну продукцію», – порекомендував він.

Безпілотники українського виробництва стають все краще, і можуть зайняти свою нішу на ринку озброєнь. Чи можуть американці перетати нам технології з виробництва власних дронів MQ-9 Reaper, JDAM та Gray Eagle, розмірковує Ярослав Олійник, військовий аеророзвідник, радник Мінстратегпрому.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.