Податкова незаконно покарала директора підприємства, він вимагає компенсацію в 1,4 мільйона гривень - яким було рішення суду

Вказаним подіям передувало тривале досудове та судове слідство

Податкова
Підприємець вимагає від податкової та прокуратури компенсацію у розмірі 1 494 000 гривень

Майже чотири роки податкова разом з прокуратурою намагалася передати справу до суду, фактично не довівши винуватість чоловіка. Він вимагає від них компенсацію у розмірі 1 494 000 гривень. Для цього йому довелося звернутися до суду. 

Як вказується у рішенні Комунарського районного суду Запоріжжя, 29 вересня 2017 року винесли вирок у справі за обвинуваченням чоловіка у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. У зв'язку з недоведеністю його визнали невинуватим.

5 вересня 2018 року Апеляційний суд Запорізької області залишив вищезазначений вирок без змін. Вказаним подіям передувало тривале досудове та судове слідство. Так, 29 вересня 2011 року слідчий виніс постанову про порушення кримінальної справи відносно директора ТОВ "Запорізький індустріально-механічний завод" за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України. Йому обрали міру запобіжного заходу підписку про невиїзд, яку скасував апеляційний суд лише 5 вересня 2018 року.

28 лютого 2012 року слідчий виніс постанову про порушення кримінальної справи відносно чоловіка за ч. 2 ст. 366 і ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України. 16 березня 2012 року в провадження Заводського районного суду надійшла вказана вище об'єднана кримінальна справа за його обвинуваченням за ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України. 26 березня 2012 року суд виніс постанову, згідно з якою зазначену кримінальну справу повернули прокурору Запорізької області для усунення виявлених недоліків.

Починаючи з 2012 року по 2016 рік (майже 4 роки) податкова разом з прокуратурою, намагалася передати справу до суду фактично не довівши винуватість чоловіка, що призвело лише до збільшення строку психологічного пресингу та моральних страждань. Він перебував під слідством та судом з 29 вересня 2011 року (дата винесення першої постанови про порушення кримінальної справи) до 05 вересня 2018 року (дата набрання законної сили вироком суду), що складає 6 років 11 місяців та 7 днів. Загалом складає 83 місяці та 7 днів.

Що вирішив суд? 

Позов чоловіка задовольнили частково. З Державної казначейської служби України шляхом коштів державного бюджету стягнуть на його користь в рахунок відшкодування моральної шкоди, завданої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності, в загальному розмірі 529 300 гривень. 

"Таким чином, проаналізувавши надані докази в їх сукупності, враховуючи обставини, викладені у вироку про визнання позивача невинуватим в інкримінованому йому злочині, який набрав законної сили, суд приходить до висновку про доведеність факту завдання моральних страждань та переживань з приводу незаконного притягнення як обвинуваченого, незаконного накладення арешту на майно, обрання відносно нього запобіжного заходу, порушеної кримінальної справи та розгляду кримінального провадження. Суд вважає що відшкодування в розмірі 529 300 гривень відповідатиме розміру шкоди, заподіяної позивачу", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube