Податкова показала оновлений план-графік перевірок на 2024 рік

Читать на русском

Податківці планують здійснити понад 3 тисячі планових перевірок

Читать на русском
Податкові перевірки
Державна податкова служба оновила план-графік перевірок на 2024 рік

Податківці планують здійснити понад 3 тисячі планових перевірок

Державна податкова служба опублікувала оновлені частини графіку перевірок на 2024 рік. Загалом податківці планують провести 3 260 планових перевірок. Для порівняння - на початку 2024 року у плані перевірок було 3 242 підприємств та підприємців. Відповідний графік з'явився 29 лютого на сайті Державної податкової служби України.

План проведення планових перевірок платників податків на 2024 рік:

  • Розділ I "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб" та Розділ II "Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів" (завантажити). За ними цього року податківці планують провести 2 183 податкові перевірки (у першочерговому варіанті було 2 172);
  • Розділ III "Документальні планові перевірки фізичних осіб (завантажити). Він налічує 926 осіб, до якої цього року планує завітати з візитом ДПС.
  • Розділ IV "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (завантажити) наразі залишився без змін (станом на 22.12.2023 рік).

Щодо відшкодування податку на додану вартість

У 2023 році приріст відшкодованих сум ПДВ склав 56% (132,4 млрд грн) порівняно з 2022 роком (84,6 млрд грн). Забезпечити приріст вдалося навіть за умови збільшення заявленої до бюджету суми відшкодування ПДВ на 11% (117,6 млрд грн) порівняно з 2022 роком (106,0 млрд грн). Також у 2023 році на 14,1 млрд грн збільшилася сума бюджетного відшкодування ПДВ, яку відпрацьовано за результатами камеральних перевірок: 65% (75 млрд грн) у 2023 році проти 61% (60,9 млрд грн) у 2022 році.

Одночасно, залишок сум ПДВ, який знаходився в роботі станом на 1 січня 2024 року, зменшився на 18,8 млрд грн (або на 53%) порівняно із залишком на 1 січня 2023 року. Зведена інформація щодо відшкодування ПДВ формується на 1 число кожного місяця наростаючим підсумком з початку звітного періоду та щомісячно публікується на вебпорталі ДПС.

У цьому випуску Владислав Грицай розкриває, як тепер дата 24 лютого впливає на всіх українців та що варто очікувати від цього дня у цьому році. Він також наголошує на важливості уваги до виборів президента у рф та ділиться своїми роздумами про те, яким чином путін знову і знову займає своє місце на "Троні". Приєднуйтеся до перегляду, адже на вас чекає багато цікавої інформації.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.