Обмеження у використанні енергоресурсів на всій території України впливає на безпеку учасників освітнього процесу і на заклади освіти. В межах підготовки до нового 2024/2025 навчального року Міністерство освіти і науки закликає до низки важливих рекомендацій. Серед них - подовжені канікули, навчання з першої половини серпня і суботами.
Про це повідомили у МОН. Для закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти рекомендують:
- Якщо можливо, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року. Це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів, крім студентів перших курсів.
- Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року.
- З середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно, — продовжити заняття в дистанційному форматі.
- За потреби подовжити освітній процес у 2024/2025 навчальному році до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
- Провадити освітній процес у традиційному (аудиторному) або змішаному (аудиторно-дистанційному) форматах у приміщенні закладу освіти або його окремому корпусі в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту.
- У тилових регіонах забезпечити проведення освітнього процесу переважно в аудиторному форматі з урахуванням безпеки учасників освітнього процесу та за погодженням з обласними військовими адміністраціями.
- У прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, РСЗВ, бомбових (КАБи) та ракетних атак (С-300) тощо, освітній процес можна здійснювати в укриттях. За погодженням з обласними військовими адміністраціями — на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі.
- Передбачити функціонування локальних систем оповіщення про надходження сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення в навчальних корпусах та гуртожитках закладів освіти.
Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти:
- Якщо можливо, розпочати навчальний рік раніше 1 вересня для учнів П(ПТ)О другого і третього курсів.
- Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року. Якщо є потреба, також можливо подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
- Організувати навчання в очному форматі за обовʼязкової наявності укриттів. Якщо є недостатня кількість місць в укриттях, навчання можна організувати позмінно. Важливо: залежно від безпекової ситуації області, обласними військовими державними адміністраціями може бути ухвалено рішення про здійснення освітнього процесу в дистанційній або змішаній формі.
- Якщо виробничу практику неможливо організувати у звичайному режимі, рекомендуємо використовувати навчальні майстерні, лабораторії закладів П(ПТ)О, а якщо є потреба і можливості, забезпечити її проходження дистанційно.
Також рекомендації для підготовки до нового навчального року незабаром отримають заклади загальної середньої освіти. МОН працює над створенням безпечних та адаптивних умов для проведення освітнього процесу.
Будівництво укриттів у закладах загальної середньої освіти
З 18 до 26 квітня на платформу підзвітного управління DREAM надійшло 108 проєктів на фінансування коштом субвенції. Обласні військові адміністрації погодили 64 проєкти з огляду на стратегічне бачення розвитку регіону й розуміння безпекової ситуації. Комісія МОН відібрала проєкти, які отримають фінансування укриттів у закладах загальної середньої освіти. Це 50 проєктів на ремонт і будівництво укриттів в основному у 8 прифронтових і прикордонних областях. Загальна вартість цих проєктів — 2,19 мільярда гривень. Серед затверджених проєктів:
- Харківська область — будівництво 5 протирадіаційних укриттів і сховищ та капітальний ремонт 1 протирадіаційного укриття;
- Дніпропетровська область — будівництво 6 протирадіаційних укриттів та сховищ і капітальний ремонт 2 споруд подвійного призначення;
- Запорізька область — будівництво 5 протирадіаційних укриттів;
- Чернігівська область — будівництво 5 та ремонт 2 протирадіаційних укриттів;
- Миколаївська область — будівництво 3 укриттів та ремонт 4 захисних споруд і протирадіаційних укриттів;
- Херсонська область — будівництво 3 захисних споруд і капітальний ремонт 1 підвального приміщення;
- Одеська область — будівництво 3 споруд подвійного призначення та ремонт 1 споруди;
- Сумська область — будівництво 4 і ремонт 1 протирадіаційного укриття.
Також 4 проєкти в Черкаській, Миколаївській, Хмельницькій та Чернігівській областях отримають державне фінансування на завершення будівництв укриттів, розпочатих у 2023 році. За умовами субвенції такі проєкти мали б бути вже профінансовані та завершені мінімум на 40%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: