Порядок виплати пенсії військовим пенсіонерам, які знаходяться в госпіталі, пояснили в Пенсійному фонді

В Пенсійному фонді надали відповідь військовому пенсіонеру, який знаходиться на державному утриманні, щодо порядку виплати пенсії

Пенсія, Пенсійний фонд
Пенсія під час лікування в госпіталі виплачується у повному обсязі

До ПФУ звернувся військовий пенсіонер, який перебуває на державному утриманні в будинку-інтернаті. Він запитав, який розмір пенсії виплачуватимуть у разі тривалого лікування в госпіталі. Відповідь дали на офіційному порталі ПФУ.

В Пенсійному фонді пояснили, що під час перебування пенсіонера з числа військовослужбовців на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) йому виплачується 25% призначеної пенсії. Це передбачено Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, статтею 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

«У разі вибуття пенсіонера з будинку-інтернату на лікування адміністрація закладу у триденний строк надсилає до органу Пенсійного фонду України відповідне повідомлення із зазначенням дати виїзду та дати повернення. Протягом періоду лікування пенсіонера, в тому числі у госпіталі, виплачується 100% призначеної пенсії», - повідомили у ПФУ.

Як обчислити заробітну плату для призначення пенсії, якщо втрачені документи?

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000. Якщо особа втратила документи, то механізм, який регулює призначення пенсії в такому разі – існує. Про це розповіли в Управлінні Пенсійного фонду Миколаївської області.

«Відповідно до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або за умови, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 становить менше ніж 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв», - пояснили фахівці.

Порядком визначення заробітної плати для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату затверджено постановою Кабінету Міністрів України. В документі визначено, що цей Порядок встановлює механізм визначення заробітної плати для призначення пенсії застрахованої особи. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube