Працевлаштування ВПО: як це може вплинути на виплати від держави

Читать на русском

Працевлаштування переселенців може вплинути на їх право на отримання виплати

Читать на русском
ВПО
Не всі працевлаштовані ВПО можуть отримати виплати

Працевлаштування переселенців може вплинути на їх право на отримання виплати

З 1 березня, частина українських переселенців втратила право на виплати від держави. Грошову допомогу тепер надають лише певним категоріям внутрішньо переміщених осіб. В уряді це пояснили необхідністю оптимізувати бюджетні витрати та стимулювати людей шукати роботу. Про те, як працевлаштування ВПО може вплинути на виплати пише 22 березня Дзеркало тижня.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, у яких випадках переселенці вважаються працевлаштованими:

  • Особа перебуває у тривалій відпустці без збереження заробітної плати.Така людина вважається працюючою, оскільки трудові відносини не припинялися (не було звільнення). Водночас слід пам’ятати, що період такої відпустки не зараховується до страхового стажу, оскільки за цей час не сплачується ЄСВ (не нараховується заробітна плата і, відповідно, відсутня база нарахування єдиного соціального внеску).
  • Дію трудового договору призупинено. Ситуація аналогічна: людина вважається працюючою, але до страхового стажу такий період не зараховується.
  • На підприємстві оголошено простій. Така людина вважається працюючою. Окрім того, час простою оплачується, як правило, з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) та за працівника сплачується ЄСВ.
  • Особа працює онлайн. Людині не обов'язково ходити в офіс (на підприємство), щоб вважатися працівником. Робота онлайн є такою ж зайнятістю, як і робота за межами дому. Більше того, в умовах спочатку пандемії Covid-19, а згодом і війни, багато працівників перейшло на дистанційну форму роботи.
  • Особа працює неофіційно. Така людина не вважається працюючою/працевлаштованою. Тільки офіційне працевлаштування гарантує працівникові трудові права та законні механізми їх реалізації.

Кому з ВПО відмовляють в допомозі

Нагадаємо, з 1 березня при поданні документів на виплати державні органи перевіряють майновий стан переселенців. В допомозі буде відмовлено тим родинам, в яких протягом трьох місяців перед зверненням хоча б хтось вчинив певні дії або відповідає таким критеріям:

  • придбав автомобіль молодше п’ятирічного віку;
  • одноразово оплатив роботи чи послуги на суму понад 100 тисяч гривень;
  • придбав нерухомість, земельну ділянку, товари довгострокового вжитку, іноземну валюту або банківські метали, цінні папери - на суму понад 100 тисяч гривень;
  • має на депозитному рахунку кошти чи облігації внутрішньої державної позики на загальну суму більше 100 тисяч гривень;
  • має у власності придатне до проживання житло площею не менше 13,65 квадратних метрів на одного члена сім’ї на території, де не ведуться бойові дії і яка не є тимчасово окупованою;
  • придбав житло за рахунок грошової компенсації з державного чи місцевого бюджету;
  • після переїзду перебуває на повному державному утриманні або в місцях позбавлення волі.

Також допомогу не призначать тим, хто на момент звернення перебував за кордоном більше 30 днів поспіль або 60 днів сукупно протягом шести місяців – крім службових відряджень, оздоровлення та лікування. А також – засудженим за колабораціонізм чи оголошеним у розшук.

Не отримуватимуть після 1 березня допомогу й ті, хто повернувся у своє житло, яке знаходиться на тимчасово окупованій території.

Експерт з авіаційної галузі Анатолій Храпчинський пояснив вірогідність і особливість використання росіянами дрона з оптоволокном для керування FPV дронами. Чи може це стати масовими випадками, дивіться у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.