ПриватБанк заблокував рахунки мешканки Кривого Рогу за продаж криптовалюти на Binance - що вирішив суд

Жінка вказує, що ПриватБанк в односторонньому порядку припинив обслуговування всіх її рахунків, обмежив доступ до «Приват24» та гарячої лінії

ПриватБанк
ПриватБанк заблокував рахунки мешканки Кривого Рогу за продаж криптовалюти

Жінка дозволила своєму сину продати її криптовалюту на Binance. Однак після зарахування на картку коштів у розмірі 75 075 грн ПриватБанк заблокував рахунки. Про це йдеться у рішенні Саксаганського районного суду Кривого Рогу Дніпропетровської області, опублікованого 3 червня 2024 року.

19 листопада 2023 року жінка надала своєму сину доручення на продаж належної їй криптовалюти - Tether (розмовне найменування «USDT» - цифрова валюта, вартість якої завжди відповідає вартості долара), у сумі 1 905,45 USDT, за допомогою сервісу обміну криптовалют «Binance», за курсом продажу 39,40 гривень за 1 USDT. Для цього на платформі «Binance» 19.11.2023 року створили ордер. Таким чином, за продаж 1905,45 USDT, на рахунок, як продавця USDT, після успішного завершення операції обміну підлягало зарахуванню 75 075 гривень (1906,78 USDT х 39,40 гривень) - 1.33 USDT (комісії платформи, що в гривневому еквіваленті складає 52.402 гривень) = 75 075 гривень.

На ордер про продаж 1905,45 USDT відгукнулась раніше не відома особа, яка погодилась придбати 1905,45 USDT за 75 075 гривень та 19.11.2023 року виконала грошовий переказ. Згодом ПриватБанк в односторонньому порядку припинив обслуговування всіх рахунків, обмежив доступ до системи інтернет-банкінгу «Приват24» та гарячої лінії АТ КБ «ПриватБанк» (номер телефону 3700).

"АТ КБ "ПриватБанк" призупинив банківське обслуговування позивачки з 19.11.2023 року, оскільки надійшло звернення клієнта щодо шахрайського перерахування коштів у розмірі 75 075 гривень на її рахунок. Для розблокування рахунків нею надано скріни продажу криптовалюти, але в них відсутня інформація щодо ПІБ власника акаунта/покупця криптовалюти, що унеможливлює розблокування рахунків, оскільки згідно з процедурами ПІБ власника акаунта/покупця повинно збігатися з ПІБ відправника коштів. Оскільки вона не надала підтверджувальних документів належності акаунту в Binance та відмовилась повертати кошти в результаті шахрайської операції", - заявили у ПриватБанку.

Що вирішив суд? 

Суд задовольнив позов жінки. Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» зобов'язали відновити обслуговування, а також можливість здійснення клієнтом всіх операцій по банківських рахунках та платіжних картках. 

"АТ КБ "ПриватБанк" належним чином не обґрунтувало правомірність тривалого блокування карткових рахунків, відкритих на ім'я позивачки, доказів на підтвердження наявності порушень нею вимог законодавства, за наслідками яких було заблоковано рахунки до суду не надало та, попри її неодноразові звернення не вчинило дій, направлених на розблокування та відновлення обслуговування рахунків. Крім того, призупинення обслуговування рахунків, включно з призупиненням видаткових операцій, триває з 19.11.2023 року, тобто  понад строки, встановлені чинним законодавством. Арешт на кошти клієнтки, які обліковуються на картковому рахунку, не накладено. Таким чином, дії банку АТ КБ "ПриватБанк" щодо блокування карткових рахунків слід визнати неправомірними, тому позовні вимоги підлягають задоволенню", - наголосив суд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Справу керівника WOG Пивоварського передали до суду - у чому його звинувачують

Ігроманам більше не видаватимуть кредитів - подробиці від КРАІЛ

Повний перелік податків, які хоче підняти Кабмін, та наслідки цього рішення

Чи випишуть автоматично штрафи всім, хто не оновив дані, відповіли в Міноборони

ЄС надасть Укрзалізниці більше 40 мільйонів євро на євроінтеграцію

Перетворювач напруги з Епіцентру не сподобався покупцю - що вирішив суд

В Україні стрімко дорожчає автогаз: скільки доведеться платити

Як продовжити пенсію по інвалідності під час війни, пояснили юристи

Бізнес назвав найбільш реальну модель економічного бронювання: яку саме і які аргументи

Світла стане більше: до енергосистеми України підключили атомний блок

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube