Шахраї розсилають повідомлення від імені Укрпошти - чим це небезпечно та як не попастися

Читать на русском

Не варто відкривати повідомлення, які здаються підозрілими

Читать на русском
Укрпошта
Укрпошта повідомляє про активізацію шахрайських розсилок

Не варто відкривати повідомлення, які здаються підозрілими

Клієнти Укрпошти активно отримують шахрайські розсилки. Служба інформаційної безпеки вже займається розв'язанням цього питання. Наразі поштовий оператор надав певні рекомендації, щоб не потрапити на гачок. 

Відповідну заяву зробили в Укрпошті. Щоб не стати жертвою шахраїв клієнтам поштового оператора радять слідувати таким рекомендаціям:

  • Не переходьте за сумнівними посиланнями. Єдиними сайтами Укрпошти є офіційний (посилання) та інтернет-магазин (посилання);
  • Отримуйте дані про надходження посилки лише на офіційному сайті Укрпошти або у застосунку;
  • Перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням даних — навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;
  • Не повідомляйте стороннім людям коди-підтвердження;
  • Не відкривайте повідомлення, які вважаєте підозрілими.

Якщо ви все ж ввели свої дані або платіжних карт на фішингових сайтах, потрібно негайно звернутися до технічної підтримки вашого банку. Служба інформаційної безпеки Укрпошти вже займається розв'язанням цього питання.

Приклад SMS-повідомлень з неправдивим статусом обробки посилки та сумнівними посиланнями — на зображенні.
Приклад повідомлень з неправдивим статусом обробки посилки та сумнівними посиланнями 

Запуск електронної марки 

9 листопада 2023 року Укрпошта запустила електронну марку — сучасний знак поштової оплати в цифровому форматі, який активно використовують в інших країнах світу. Її можна замовити в особистому кабінеті, завантажити та роздрукувати на звичайному принтері вдома чи в офісі. Електронна марка містить всі важливі дані: дату створення листа, індекс одержувача, номер (ШКІ) та вагу. Використовується лише для внутрішніх відправлень типу "Лист рекомендований" — їх можна створити в особистому кабінеті Укрпошти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.