Що надає ЦНАП після оновлення військово-облікових даних: пояснення військового адвоката

Читать на русском

Що потрібно отримати в ЦНАП після оновлення військово-облікових даних, експерт роз'яснив правила

Читать на русском
Адвокат пояснив, як відбувається оновлення військово-облікових даних через ЦНАП
ЦНАП

Що потрібно отримати в ЦНАП після оновлення військово-облікових даних, експерт роз'яснив правила

Українці можуть оновити свої військово-облікові дані не лише через застосунок "Резерв+" або безпосередньо ТЦК, але й звернувшись до Центрів надання адміністративних послуг. Військовий адвокат пояснив, як саме відбувається цей процес і який документ повинен отримати громадянин. 

Як пояснив адвокат Валерій Макеєв, він звернувся до Центру надання адміністративних послуг, щоб фахівці пояснили, який саме документ буде підтвердженням здійснення громадянином оновлення військово-облікових даних. Фахівці зазначили, що для оновлення даних потрібно надати в Центрі надання адміністративних послуг паспорт, код, та контактний номер телефону. Адвокат додав, що на практиці часто просять ще фактичну адресу проживання та адресу електронної пошти.   

Ключовий момент - це отримання  Витягу із Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Адвокат пояснив, що документ повинен бути з підписом та печаткою реєстратора ЦНАП. 

"Погодьтесь – що "печатка державної установи", щодо виконання Вами обов’язку щодо оновлення військово-облікових даних – вагомий аргумент", - зазначив експерт. 

Слід нагадати, що з 18 травня 2024 року набув чинності новий закон про мобілізацію. Він передбачає, що протягом 60 днів військовозобов'язані громадяни повинні оновити свої військово-облікові дані. 

Фото: Валерій Макеєв
Фото: Валерій Макеєв

Чи будуть у ЦНАПах видавати повістки й відправляти на військово-лікарські комісії 

Раніше це питання прокоментувала директорка департаменту ЦНАП Києва Наталія Шамрай. Вона пояснила, що Центри надання адміністративних послуг не мають повноважень, щоб вручати повістки військовозобов'язаним. І ЦНАП, і застосунок "Резерв+" - це лише сервіси, це можна оновити дані. 

"Не перебирали ЦНАПи на себе функції ТЦК, тому ми не відправляємо в ТЦК, тобто ми не видаємо повісток, ми не розміщуємо ТЦК у ЦНАПах. Ми не відправляємо на ВЛК. У нас немає тих функцій, які є у суб'єкта надання цієї послуги", - зазначила фахівчиня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.