Наразі розробляють нові концепції бронювання співробітників
В Україні підприємства можуть бронювати до 50% своїх військовозобов'язаних працівників. В Мінекономіки розповіли, чи планують зменшувати цей відсоток. У відомстві переконані, що треба окремо аналізувати ситуацію, аби розуміти наслідки таких дій.
Заступник міністра економіки України Ігор Фоменко розповів у коментарі NV, згідно з чинною процедурою бронювання, є категорії підприємств, які забезпечують складові Сил безпеки і оборони в озброєнні та військовій техніці. Також є підприємства оборонно-промислового, паливно-енергетичного комплексу, які мають можливість бронювати своїх військовозобов'язаних співробітників до 100%. Це прописано в окремій постанові Кабінету міністрів.
"Минулого тижня були внесені зміни, де ремонтні бригади, які відновлюють підприємства паливно-енергетичного комплексу, зв’язок, інтернет після уражень, зокрема в прифронтовій зоні, можуть бути також заброньованими до 100%. Це робиться за окремими списками, які мають затверджувати Міненерго або Мінцифри, або Мінстратегпром", - уточнив Фоменко.
Стосовно зменшення відсотка заброньованих, Фоменко говорить, що треба окремо аналізувати ситуацію, аби розуміти наслідки таких дій. Після цього вже можна буде ухвалювати збалансоване рішення.
Нещодавно Мінекономіки потрапило у великий скандал. 16 травня 2024 року стало відомо, що відомство погодило наказ про бронювання працівників низки компаній, зокрема, букмекера FAVBET tech та служби доставки Glovo, що спричинило невдоволення з боку суспільства. Згодом очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко наказ скасувала і повідомила, що займаються змінами до урядової постанови № 76, що якраз розв'язує питання бронювання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.