Судові спори щодо пенсій та інших соцвиплат будуть розглядатися швидше: законопроєкт

Читать на русском

По спорах щодо пенсій та соцвиплат хочуть скасувати можливість оскарження до Верховного Суду і запровадять скорочені строки на апеляційне оскарження

Читать на русском
Пенсії, суд
Народні депутати пропонують прискорити розгляд справ щодо пенсій і соцвиплат

По спорах щодо пенсій та соцвиплат хочуть скасувати можливість оскарження до Верховного Суду і запровадять скорочені строки на апеляційне оскарження

У Верховній Раді підготували новий законопроєкт. У справах щодо пенсій та інших соціальних виплат скасують можливість касаційного оскарження. Також зменшать строк до 10 днів для апеляційного оскарження, а суд виготовлятиме повний текст судового рішення лише на прохання сторони та за умови сплати додаткового судового збору. Детально про це 15 квітня пише Sud.ua.

Новим законопроєктом народні депутати пропонують прискорити розгляд справ щодо пенсій і соцвиплат. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов.

«Судові спори щодо пенсій та інших соцвиплат будуть розглядатися швидше.За останні роки їх кількість в адміністративних судах значно зросла. Якщо у 2019 році загальна частка пенсійних спорів в адмінсудах складала 22,6% (49,3 тис. справ), то у 2022 році вона збільшилася до 58,3% (207,5 тис. справ). Це величезне навантаження на суди», - зауважив Маслов.

Він розповів, що народні депутати разом з суддівською спільнотою та адвокатами підготували законопроект № 11170, який удосконалює розгляд таких справ. А саме:

  • судовий збір за подання позову буде зменшено вдвічі;
  • розгляд завершуватиметься складенням скороченого судового рішення (вступна та резолютивна частина);
  • суд виготовлятиме повний текст судового рішення тільки на прохання сторони та за умови сплати додаткового судового збору;
  • скорочені строки на апеляційне оскарження (10 днів), та відсутність касаційного оскарження;
  • посилюються вимоги для доказування відповідачами (органи Пенсійного фонду України, інші державні органи) правомірності їх рішень, дій чи бездіяльності.

Слід зазначити, що законопроект 11170 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення розгляду справ незначної складності про пенсійні та інші соціальні виплати, а також типових адміністративних справ було зареєстровано 12 квітня, однак його текст станом на 15 квітня на сайті парламенту відсутній.

В якому разі варто переводитися з пенсії за вислугу років на пенсію за віком

Пенсія за вислугу років призначається довічно при звільненні з роботи, яка дає право на цю пенсію. В разі, якщо особа після призначення пенсії за вислугу років повторно працевлаштовується на роботу, що дає право на цей вид пенсії - виплата пенсії припиняється. Проте, пенсіонер має право перейти на пенсію за віком. Це пояснили в Пенсійному фонді України.

В ПФУ зазначили, що особа, яка отримує пенсію за вислугу років, після досягнення віку встановленого ст. 26 Закону № 1058-IV, має право перейти на пенсію за віком.

Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду,  поясненили в управлінні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.