ТЦК не бачить у Реєстрі «Оберіг» дані про осіб з інвалідністю: що трапилося, пояснили в Мінсоцполітики

В Міністерстві соціальної політики пояснили, чому ТЦК не бачить в Реєстрі Оберіг дані з соціальних реєстрів для надання автоматичної відстрочки

Мінсоцполітики, Реєстр Оберіг
В Реєстрі Оберіг немає даних про інвалідність

Якщо людина має право на відстрочку, як особа з інвалідністю, вона не повинна бігти до ТЦК і повідомляти про це. Адже ці дані і так є у державних реєстрах чи базах. Проте, виявилося, що коли у держави немає фінансування на певні проекти, то бігати повинні якраз люди. Про це пише Судово-юридична газета.

Постановою від 5 червня №650 Кабмін доручив Міністерству оборони та різним органам до 5 липня забезпечити електронну інформаційну взаємодію з Реєстром «Оберіг» з метою автоматичної передачі даних.

Зокрема, така взаємодія потрібна для автоматичного надання та продовження відстрочок. Адже, відсутність механізму автоматичного надання і продовження відстрочки провокує корупційні ризики і ставить громадян у нерівні умови.

Отже, «Судово-юридична газета» звернулася із запитом до Уряду стосовно того, чи реалізовано взаємодію Реєстру «Оберіг» та реєстрами Мінсоцполітики та Пенсійного фонду задля прискорення розгляду питань стосовно надання відстрочки категоріям, визначених у статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також чи передає нині Пенсійний фонд і Міністерство соціальної політики в електронному вигляді до Реєстру військовозобов'язаних відомості про встановлення, зміну групи інвалідності, як це передбачено законом.

«Між Міністерством соціальної політики України та Міністерством оборони України підписано договір інформаційної взаємодії від 4 червня 2024 року. Однак станом на сьогодні Договір не реалізовано у зв’язку з відсутністю фінансування, тому передача відомостей із баз даних Мінсоцполітики до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів не здійснюється», - випливає із відповіді Міністерства соціальної політики.

Таким чином, через відсутність фінансування наразі немає автоматичної передачі даних про осіб за інвалідністю до Реєстру «Оберіг», і, відповідно, поки не реалізовано функцію автоматичного надання та продовження відстрочки.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала і відповідь Міноборони з даного питання.

«За інформацією Директорату цифрової трансформації у сфері оборони, Міністерство оборони України проводить роботу з організації інформаційної взаємодії з центральними органами виконавчої влади та іншими органами державної влади держателями (розпорядниками, адміністраторами) інформаційно-комунікаційних систем, реєстрів, баз (банків) даних, що зазначені відповідно до статті 14 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також проводить роботу над розширенням переліку послуг» - зазначили у Міноборони.

Таким чином, на сьогодні виходить так, що громадяни повинні особисто повідомляти ТЦК про наявність права на відстрочку в силу свого соціального статусу.

Як безоплатно пройти якісну реабілітацію людям з інвалідністю, пояснили в Мінсоцполітики

Людям з інвалідністю можна отримати ту чи іншу реабілітацію  безоплатно в Реабілітаційних установах, що належать до сфери управління Мінсоцполітики. 

Для того, щоб людина з інвалідністю або дитина з інвалідністю пройшли безоплатну реабілітацію в реабілітаційних установах, що належать до сфери управління Мінсоцполітики, потрібно зробити декілька кроків:

  • ознайомитись з переліком установ
  • обрати ту, яка вам найкраще підходить (за географічним розташуванням або за переліком послуг, які надає установа)
  • зв'язатись з обраною установою за контактами, зазначеними на офіційному сайті або сторінці в соцмережах, повідомити про бажання отримати реабілітацію в закладі

Потім надіслати до закладу фото/копії необхідних документів:

  • для дорослої людини з інвалідністю: висновок МСЕК та ІПР (індивідуальна програма реабілітації)
  • для дитини з інвалідністю: висновок ЛКК та ІПР (індивідуальна програма реабілітації)

Після отримання документів, заклад зможе поставити вас в графік і повідомить про це додатково. Далі треба зробити наступне:

  • після отримання інформації, треба зв'язатись із місцевим управлінням соціального захисту і повідомити про бажання пройти реабілітацію в обраному закладі, подати заяву за місцем перебування УТСЗН, після опрацювання заяви, протягом 3-х робочих днів надсилає відповідне направлення до обраного закладу
  • заклад, протягом 5 робочих днів, приймає рішення про надання послуг і повідомляє про дату початку курсу реабілітації
  • пройти реабілітацію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube