Центральний банк Індії назвав ризики криптовалюти - Новини світу
У Центральному банку Індії висловили сумніви щодо того, що криптовалюту варто впроваджувати в економіку країни. На думку індійських посадовців, економічного потенціалу ці цифрові активи не мають.
Як передає видання Hindustan Times з посиланням на джерела, у Центральному банку Індії вважають, що цифрові активи загрожують макроекономічній стабільності. Індійські посадовці також переконані, що криптовалюта може становити загрозу для країн, які розвиваються. Вони додали, що криптовалюту можна розглядати хіба що "як інструмент для азартних ігор".
Також йдеться про те, що цифрові активи порушують валютний суверенітет, а крім того - сприяють незаконній діяльності. Зокрема, йдеться про фінансування тероризму або відмивання грошей. При цьому співрозмовник журналістів переконаний, що уряд Індії не зможе ігнорувати думку регулятор. Адже саме Центральний банк відповідає за кредитну стабільність у державі.
Водночас у своїй заяві регулятор високо оцінює потенціал запровадження цифрової валюти центрального банку. Проте експерти вважають, що криптовалюту не варто порівнювати з CBDC через ризики, які з ними пов'язані.
"Індія не повинна наражати свій народ і свої фінансові системи на непотрібні ризики. Впровадження CBDC покликане просувати технологію безпечніше", - підкреслили посадовці.
У регуляторі додали, що запуск цифрової рупії (національної валюти країни) створить додаткові можливості. Крім того, такі зміни зменшать витрати на обробку, друк та управління логістикою готівкових грошей.
Раніше на панельній дискусії у Гонконгу директор Валютно-кредитного управління Сінгапуру Раві Менон заявив, що більшість криптовалют може просто зникнути. На його думку, головний недолік приватних цифрових монет - це, що вони провалили монетарний тест. Йдеться про те, що вони "не здатні зберігати цінність". Як результат - майже ніхто не зберігає заощадження в цих валютах.
"Люди купують та продають їх тільки для швидкого заробітку. Приватні криптовалюти не відповідають цьому тесту, тому я впевнений, що зрештою вони зникнуть", - пояснив свою думку Раві Менон.
Експерт переконаний, що в майбутньому більшість криптовалют може зникнути, а натомість - на ринку залишиться приблизно три класи віртуальних активів. Зокрема, це токенізовані банківські зобов'язання та "добре регульовані стейблкоїни".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.