У Міноборони розповіли, як працюватиме реєстр військовозобов'язаних Оберіг

Читать на русском

Оберіг взаємодіє з шістьома реєстрами, це потрібно для актуалізації даних українців

Читать на русском
Мобілізація
Наразі єдиний орган, який вносить дані в "Оберіг", — це працівники ТЦК та СП.

Оберіг взаємодіє з шістьома реєстрами, це потрібно для актуалізації даних українців

"Оберіг" – це передусім інструмент для розуміння державою людського капіталу та для військового обліку громадян. Про це розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, пише 6 травня Liga.

Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко заявила, що реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" планують запустити на початку червня. 

"Ми плануємо запустити кабінет на початку червня. Тобто будемо максимально прискорюватися і запускатися на початку червня", – повідомила посадовиця.

За її словами, "Оберіг" – це передусім інструмент для розуміння державою людського капіталу, для військового обліку громадян, зворотного зв’язку громадян і розуміння, які дані відносно військового обліку є у держави.

Черногоренко зазначила, що наразі єдиний орган, який вносить дані в "Оберіг", — це працівники ТЦК та СП. Водночас "Оберіг" взаємодіє з шістьома реєстрами, додала заступниця глави Міноборони.

"Це реєстр Державної податкової служби, це реєстр Мін'юсту, Державної реєстрації актів цивільного стану. Це відомості про сім'ю, а також про смерть. Реєстр Державної судової адміністрації, реєстр Державної прикордонної служби, реєстр Міністерства освіти та науки", – розповіла Черногоренко.

Перевірити, чи є людина у розшуку як "ухилянт", можна в базі "ухилянтів" в реєстрі ТЦК. Для цього потрібно написати прізвище, ім'я та по батькові. І якщо в системі такі люди є, то побачать усі судові справи, які з нею пов’язані, додала посадовиця.

З 4 травня скасовано статус "обмежено придатний"

З 4 травня 2024 року в Україні скасовано категорію обмежено придатних до військової служби. Замість неї вводиться єдина категорія - придатний до військової служби з певними обмеженнями.

Всі, хто раніше вважався обмежено придатним, тепер проходитимуть повторну військово-лікарську комісію (ВЛК), щоб визначити їх ступінь придатності до військової служби. Пройти ВЛК колишні обмежено придатні мають до 4 лютого 2025 року.

Рішення про придатність до військової служби буде прийматися на основі нового Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, який затверджено наказом Міноборони № 262 від 27 квітня 2024 року. Громадяни з певними обмеженнями за станом здоров'я зможуть проходити військову службу за тими ж правилами, що й інші військовослужбовці, але з урахуванням їхніх особливостей. Ті, хто визнаний непридатним до військової служби з певними обмеженнями, звільняються з військової служби за станом здоров'я.
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.