Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт пообіцяв українським спортсменам грошові премії за медалі на Олімпіаді. Втім, обіцяні премії вищі за ті, які прописані у законодавстві. У НОК не знають, звідки на це гроші
Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт пообіцяв українським спортсменам за перемоги на Олімпіаді солідні суми. 125 тис. дол. - 1 місце, 100 тис. дол. - 2 місце, 80 тис. дол. - 3 місце. На запит Інформатора у НОК відповіли, що не знають про походження коштів, радили звернутися до Мінмолодьспорту та послалися на постанову Кабміну, де за перемогу зазначені менші суми.
Інформатор направив запити до Національного олімпійського комітету України та Міністерства молоді та спорту, щоб дізнатися, користуючись з яких коштів олімпійським чемпіонам, які зараз змагаються у Парижі та представляють Україну, виплатять премії за 1-3 місця. Ми посилалися на слова президента НОК України Вадима Гутцайта. Нагадаємо, що цього року премії зросли порівняно з попередніми Олімпійськими іграми, які відбулися у 2020 році у Токіо.
У відповіді на запит Інформатора заступниця виконавчого директора НОК України Наталія Коваленко повідомила, що питання про походження коштів та порядок здійснення виплат премій спортсменам за перемогу на Олімпійських іграх - це у компетентності Міністерства молоді та спорту України. А премії спортсменам не входять до сфери діяльності НОК. Тобто у Національному олімпійському комітеті не змогли прокоментувати слова президента НОК Вадима Гутцайта.
Але у НОК дали посилання на документ, який регламентує премії олімпійським чемпіонам. Це постанова Кабміну, підписана ще Юлією Тимошенко у 2010 році. Тобто кошти на премії - вірогідно, будуть з держбюджету.
Проте є цікавий нюанс. У Постанові Кабміну "Про встановлення винагород спортсменам України - чемпіонам, призерам Олімпійських ігор та їх тренерам" йдеться про те, що за 1 місце на Олімпійських іграх спортсмен отримує грошову премію в еквіваленті 125 тисяч доларів у гривнях. За друге місце - 80 тис. дол., третє місце - 55 тис. дол. за курсом НБУ на дату оголошення результатів у цьому виді змагань. Кошти виплачуються спортсменам Мінмолодьспорту з бюджету.
Але у своєму інтерв'ю Вадим Гутцайт пообіцяв, що цього року замість 80 тисяч доларів за 2-ге місце отримають 100 тисяч доларів, а за 3-те - по 80 тисяч доларів замість 55 тисяч доларів. Він підкреслив, що на це "передбачені кошти у бюджеті". Тобто спортсменам виплатять якісь кошти, які не передбачені чинним законодавством. Можна сподіватися, що їм дійсно виплатять обіцяні суми. З Міністерства на наш запит поки що не відповіли.
"Преміальні кошти в бюджеті закладені. 125 тисяч доларів за перше місце, за золоту медаль. А за срібну і бронзову - 100 тисяч і 80 тисяч доларів. Плюс стипендії спортсмени отримують. Тобто мотивація дуже потужна. Але, я впевнений, зараз мало хто думає про гроші. Зараз усі думають, щоб прославити нашу державу", - сказав Вадим Гутцайт.
Літні Олімпійські ігри цього року відбуваються у Франції та тривають з 26 липня по 11 серпня. Наразі українські спортсмени цьогоріч мають лише 2 олімпійські медалі. Але їхня кількість обов'язково збільшиться.
29 липня Ольга Харлан виграла бронзову медаль за 3 місце у фехтуванні (індивідуальна шабля). 1 серпня Сергій Куліш отримав срібну медаль за 2 місце у стрільбі (гвинтівка з трьох положень, 50 м). 3 серпня українська жіноча збірна з фехтування у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової отримала 1 золоту медаль у змаганні зі спортсменками з Південної Кореї. 4 серпня Ярослава Магучіх здобула золото у стрибках у висоту, а Ірина Геращенко - бронзу, Михайло Кохан здобув бронзу у метанні молота. Чекаємо на нові призові місця та вболіваємо за наших спортсменів!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.