Українцям можуть відключати світло за борги – відповідна постанова Кабміну вже працює

Читать на русском

Починаючи з 30 грудня 2023 року в Україні повернули відключення за заборгованість

Читать на русском
Відключення світла, енергетики
В обленерго закликали споживачів у найкоротші терміни сплатити борги за електроенергію

Починаючи з 30 грудня 2023 року в Україні повернули відключення за заборгованість

Своєю постановою від 29.12.2023 за №1405 Уряд дозволив відключення від електромереж боржників за спожиту електроенергію. Це стосується тих українців, що мешкають в регіонах, в яких не ведуться бойові дії та які не знаходяться під тимчасовою окупацією. Про це повідомляють на регіональних сайтах облнерго.

В повідомленнях регіональних енергетичних компаній зазначається, що Уpяд дозволив відключення від електpомеpеж боpжників за спожиту електpоенеpгію, що мешкають в pегіонах, в яких не ведуться бойові дії та які не знаходяться під тимчасовою окупацією.

“У разі несплати або сплати за електроенергію у неповному обсязі населенням, яке проживає в неокупованих територіях та територіях, на яких не ведуться активні бойові дії, можливо здійснювати відключення електропостачання”, – попереджають енергетики.

В обленерго закликали споживачів у найкоротші терміни проаналізувати свої платежі за електроенергії та за наявності заборгованості внести необхідну суму.

Нагадаємо, в Україні на період воєнного стану діяла заборона припиняти надання комунальних послуг населенню в разі заборгованості, тож світло, газ та воду не могли вимикати. Це передбачає постанова Уряду від 5 березня 2022 року № 206. Нині заборона не поширюється на заборгованість з електроенергії.

Чи загрожують українцям масові відключення світла

Експертний висновок щодо можливих відключень електроенергії у зв'язку з морозами в Україні зробив директор енергетичних програм "Разумков Центру" Володимир Омельченко в ефірі телемарафону.

У своєму виступі він наголосив, що низькі температури є серйозним випробуванням для енергетичної системи країни. Він також зазначив, що попри зусилля українських енергетиків підготуватися до зими, деякі енергоблоки залишаються в аварійному стані через минулорічні обстріли з боку російських сил.

"Ми можемо імпортувати достатні обсяги, але все рівно в деякі пікові години у країні може відчуватися непокритий дефіцит. Тому не виключено, що можуть бути задіяні планові відключення. Але вони якщо і будуть задіяні, то це не значить, що вони будуть тотальними. Це будуть вибіркові планові відключення в окремі години пікових навантажень", - пояснює Володимир Омельченко.

Омельченко прогнозує, що під час похолодання може виникнути дефіцит потужності від 2 гігават і більше, який можна компенсувати імпортом електроенергії. Він наголосив, що хоча планові відключення не виключені, вони, ймовірно, будуть вибірковими та обмежені лише певними годинами пікового навантаження. При цьому він зауважив, що графіки відключень вже розроблені та розповсюджені серед обленерго. Якщо вони і будуть активовані, це не означає, що вони будуть загальними.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.