Пропозиції приймають до полудня 16 липня
Укренерго запрошує інвесторів взяти участь в аукціонах на допоміжні послуги з надання маневрених генеруючих потужностей та установок зберігання енергії на строк до 5 років. Для цього необхідно буде укласти спеціальний договір.
“НЕК "Укренерго" дотримується принципів прозорості у своїй роботі на ринку електричної енергії. Тому запрошуємо всіх зацікавлених осіб розглянути проєкт цього договору та надати свої пропозиції у формі порівняльної таблиці. Пропозиції приймаються до 12:00 16.07.2024 на електронну адресу dimp.nec@ua.energy. Остаточна редакція договору буде сформована на основі розгляду надісланих пропозицій. З проєктом зазначеного договору можна ознайомитись за посиланням”, - йдеться у повідомленні Укренерго.
В червні 2024 року НКРЕКП дозволило «Укренерго» купувати допоміжні послуги на строк до 5-ти років. Це допоможе потенційним інвесторам знаходити фінансування для будівництва децентралізованої генерації.
“Постанова передбачає запровадження спеціальних аукціонів для придбання оператором системи передачі допоміжної послуги з надання резервів регулювання частоти та активної потужності (а саме автоматичних резервів), строк надання якої може складати від двох до п’яти років з відстроченням початку надання такої допоміжної послуги до трьох років", – йдеться у повідомленні пресслужби регулятора.
В НКРЕКП очікують, що документ посприяє залученню інвестицій у маневрені генеруючі потужності та/або установки зберігання енергії та стимулювання розвитку конкуренції на ринку допоміжних послуг.
"Це допоможе громадам та бізнесам в реалізації їх проєктів з побудови нових невеликих станцій. Допоміжні послуги – це сегмент ринку, на якому енергокомпанії отримують від "Укренерго" за відповідним договором плату за надання енергосистемі резервів. По суті, це готовність станції до балансування системи за командою диспетчера", – пояснив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
До сьогодні такі договори можна було укладати максимум на один рік, що не стимулювало інвесторів будувати нові об’єкти та виходити на ринок. За новими правилами, які затвердив регулятор, інвестор може заключити з "Укренерго" довгостроковий контракт на продаж резервів з відстрочкою надання такої послуги.
За твердженням Володимира Кудрицького, це дозволить компаніям отримати кредити в банках під цей договір та побудувати потужності. При цьому інвестор матиме гарантований договором з "Укренерго" попит на його послугу.
"Середньорічні ціни на допоміжні послуги у більшості країн Європи говорять про те, що Україна в цьому аспекті є преміальним ринком. Якщо, для прикладу, в Німеччині, Франції, Польщі ціни на доппослуги коливаються від 2 до 11,5 євро за мегават, то в Україні вони становлять від 8 до 25 євро за мегават різного типу резервів. І такою ситуація буде залишатися певний час. Тож ця інвестиція буде вигідною для бізнесу", – зазначив голова правління "Укренерго".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.