Укрпошта стала ще більш цифровою – прийнято закон про NFT: що це означає

Перша цифрова марка буде благодійною

Рада прийняла закон про випуск цифрової марки
Рада прийняла закон про випуск цифрової марки

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про поштовий зв’язок». Зміни стосуються врегулювання питання випуску цифрової марки. Для чого це потрібно.

Випуском NFT-марки займеться Укрпошта

Верховна Рада України прийняла закон № 8280 про випуск NFT (цифрової марки). Він визначає цифрову поштову марку як об'єкт образотворчого мистецтва, що не є засобом оплати послуги поштового зв'язку з пересилання письмової кореспонденції. Випуском NFT-марки займеться Укрпошта, якій належатимуть права на цифрове зображення поштової марки.

Також було прийнято закон № 8423, що впорядковує застосування зброї працівниками Укрпошти:

«Як то кажуть, ми тепер «оцифровані та озброєні». Доєднуємось до топ-10+ країн, які мають такий сучасний інструмент», - написав в своєму телеграм-каналі гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський.

Він зазначив, що перша NFT-марка буде благодійною:

«Щоб зібрати кошти на озброєння для ЗСУ і наблизити той день, коли всесвітня NFT-марка Перемоги Укрпошти полетить по всьому світу. А наша зброя буде призначеною виключно для довезення пенсій до звільнених міст та сіл України», - сказав Смілянський.

Для чого потрібна е-марка

Метою законопроєкту є подальший розвиток галузі поштового зв’язку в Україні, зокрема, щодо використання цифрової поштової марки. Так, у діяльності національного оператора поштового зв’язку існує необхідність у використанні на рівні з поштовою маркою цифрової марки, як цифрової технології. При чому цифрова марка планується лише як цифрова копія зображення поштової марки, яка не належатиме до знаків поштової оплати.

Однозначно в плюсі будуть і Укрпошта, як єдине підприємство, що має виключне право на видання, введення в обіг та організацію розповсюдження поштових марок. І держава загалом. Оскільки з прибутку, отриманого від продажу цифрових марок, сплачуватимуться податки. А, як показала практика останнього часу, попит на патріотичні марки дуже великий. Крім того, як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, його реалізація не передбачає будь-яких витрат із державного бюджету. Отже, бюджет не постраждає і також буде тільки в плюсі.

Актуальність цього питання вочевидь виникла після успішних продажів колекційних поштових марок, випущених «Укрпоштою».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube