В очікуванні нових акцизів: трейдери запасаються пальним

Імпорт бензину зріс на третину в очікуванні нових акцизів

Пальне
На ринку пального збільшено імпорт

У серпні добовий обсяг постачань бензину з-за кордону зріс на 30%, до 4870 т. Якщо темпи постачань зберігатимуться, то за підсумками серпня обсяг імпорту досягне 150 000 т. Про це пише Forbes.

Підвищення акцизного податку набуде чинності з вересня. Приведення акцизів у відповідність до законодавства ЄС є одним із фіскальних заходів у межах програми МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility). Вже у серпні обсяги добових постачань сягнули максимальних значень, оскільки учасники ринку почали готуватися до вересневого підвищення акцизу.

«Реалізація в роздробі в серпні практично не змінилася, але на очікуваннях зростання ставок акцизу компанії везуть більше, ніж потрібно», – повідомив представник однієї з мереж.

Зростання попиту на внутрішньому ринку задовольнялося переважно завдяки збільшенню постачань бензину з південного напрямку. Зокрема, у серпні компанії активно купували паливо з Греції. Згідно з даними «А-95», за 18 днів місяця імпортери привезли 19 400 т бензину, це на 10 800 т більше порівняно з аналогічним періодом липня.

На західному напрямку збільшилися закупівлі бензину з Німеччини й Польщі, тоді як імпорт із Литви зменшився. Відвантаження з Польщі зросли з 11 100 т до 17 400 т, переважно шляхом збільшення залізничних відправлень палива з термінала Orlen у Журавиці. Прямі постачання бензину з Німеччини за 18 днів серпня зросли на 5800 т, до 12 900 т. Майже весь обсяг імпортується великими українськими мережами з НПЗ Holborn у Гамбурзі. Відвантаження бензину з Литви скоротилися на 3900 т, до 9100 т. Скорочення постачань було зумовлено проведенням реконструкції на терміналі у Моцкаві. Як наслідок, у серпні звідти не було відправлено жодного потягу з бензином.

Якщо темпи постачань зберігатимуться, то за підсумками серпня обсяг імпорту досягне 150 000 т. Але імпорт бензину цього місяця становитиме лише 120 000–130 000 т.

В Уряді та ВР кажуть, що необхідно підвищити податки заради фінансування армії. Що треба робити?

Акцизний податок на пальне почне діяти з 1 вересня

В липні Рада ухвалила Закон щодо збільшення акцизів на пальне. Проте, на наступний день У Верховній раді зареєстрували два проєкти постанови про скасування рішення про ухвалення у другому читанні законопроєкту №11256-2. Наразі, повідомив нардеп Ярослав Железняк, ці постанови провалені й законопроєкт чекає на підпис Президента.

Народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі повідомив, що всі блокуючи постанови по законопроекту №11256-2 щодо підвищення акцизного податку на паливо провалені.

«Тому він буде скоро підписаний Головою Парламенту та Президентом. Відповідно він набере чинності (як і підвищення акцизів) починаючи з 01 вересня 2024 року», - написав Железняк.

Відповідно до положень європейської директиви №2003/96/ЄС, мінімальні ставки акцизного податку мають становити: для бензину - 359 євро за 1000 літрів, для дизельного пального - 330 євро за 1000 літрів, а для скрапленого газу - 125 євро за 1000 кілограмів (орієнтовно 68 євро за 1000 літрів). Підвищення акцизів до цих показників буде розтягнуте в часі на п'ять років, починаючи з 1 вересня 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube