В Україні частина ВПО втратить виплати - кому їх скасують вже у лютому

Право на отримання грошової допомоги від держави залишиться лише у деяких категорій

Виплати переселенцям
Деякі переселенці з лютого 2024 року залишаться без виплат

В Україні змінили правила допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Починаючи з лютого 2024 року, частина з них втратять виплати від держави. Право на їх отримання залишиться лише у певних категорій.

Про це повідомили у департаменті соціальної політики Черкаської міської ради. Кому з внутрішньо переміщених осіб скасують виплати:

  • усі, хто зареєструвався як ВПО до 1 серпня, отримуватимуть виплати лише до 1 лютого 2024 року.
  • ВПО, які подали заяви на виплату й оформили статус після 1 серпня, отримуватимуть допомогу ще пів року. Далі, в залежності від майнового стану, вирішать щодо перепризначення ще на піврічний термін.
  • тим, хто перебуває за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин (обґрунтованими вважаються службові відрядження, стажування, лікування чи реабілітація, догляд за хворою дитиною, оздоровлення дитини).
  • хто повернувся до покинутого місця проживання.
  • особам, які відбувають покарання або засуджені за колабораціонізм.

Кому виплати ВПО у 2024 році продовжать автоматично

Зареєстрованим після 1 серпня 2023 року, щомісячну допомогу подовжать на пів року якщо:

  • середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує 8 372 гривень,
  • ВПО має рідних працездатного віку, які доглядають за дітьми віком до 6 років (включно) або тяжко хворими дітьми, особами з інвалідністю I чи II груп,
  • виховує трьох і більше дітей віком до 18 років,
  • доглядає за особами, які досягли 80-річного віку,
  • студентам, які навчаються за денною або дуальною формою, не зареєстровані чи не проживають у гуртожитку,
  • протягом перших 6 місяців отримання виплат ВПО працевлаштувався, розпочав діяльність як ФОП або отримав грант на бізнес/ваучер на навчання тощо і його середньомісячний дохід не перевищує 6 279 гривень,
  • уповноважена особа/отримувач, які втратили працездатність, в тому числі досягли пенсійного віку, та отримують пенсію, розмір якої не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому призначається допомога,
  • неповнолітнім та малолітнім дітям, які прибули без супроводу законного представника.

У 2023 році роботодавцям компенсували 181 мільйон гривень за працевлаштування ВПО

Йдеться про понад 8 тисяч підприємців, які взяли на роботу 14 400 внутрішніх переселенців. Щоб отримати кошти, роботодавець повинен укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт із внутрішньо переміщеною особою. Після цього слід подати заяву на отримання компенсації через портал Дія або у паперовій формі в центрі зайнятості разом із пакетом необхідних документів.

З 1 січня 2024 року розмір компенсацій збільшено до 7 100 гривень на місяць. А з квітня він становитиме 8 тисяч гривень. Також рішенням Уряду продовжено тривалість виплати компенсації із 2 до 3 місяців. А за працевлаштування ВПО з-поміж осіб з інвалідністю роботодавець зможе отримувати таку компенсацію протягом 6 місяців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube