В Україні хочуть протестувати 5G New Radio: що це за технологія

Читать на русском

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку розглянула звернення компанії «Київстар» про випробування технології 5G NR

Читать на русском
Реформи, зв'язок
5G New Radio (5G NR) — це нова технологія радіодоступу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку розглянула звернення компанії «Київстар» про випробування технології 5G NR

Восени «Київстар» повідомляв , що впровадження 5G є частиною стратегії технологічного лідерства компанії, відповідно, «Київстар» вже готується до цього. 16 лютого стало відомо, що «Київстар» звернувся до НКЕК із проханням протестувати 5G New Radio.

На сайті НКЕК вказано, що у відповідь на звернення "Київстар" було «запропоновано Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна». За їх умови можливе тимчасове використання обладнання для проведення випробування технології 5G.

Уточнюється, що мова йде про короткострокове тестування радіотехнології «Міжнародний рухомий (мобільний) зв’язок IMT-2020», з базовим стандартом 5G NR.

Що таке 5G New Radio

5G New Radio (5G NR) — це нова технологія радіодоступу 5G, розроблена консорціумом 3GPP для мобільної мережі 5G. Технологія 5G NR заснована на принципі надекономного проєктування, що дає змогу скоротити передачу сигналів і енергоспоживання.

Вона також розроблена на базі гнучкої структури циклу, що дає можливість ефективно мультиплексувати різноманітні сервіси 5G і забезпечувати пряму сумісність з майбутніми сервісами 5G.

5G NR використовує два частотні діапазони: частотний діапазон 1 (FR1) включає діапазони частот 6 ГГц і нижче. Частотний діапазон 2 (FR2) включає діапазони міліметрових хвиль (або mmWave), які охоплюють 20–60 ГГц. Цей діапазон мм-хвиль особливо корисний для забезпечення надширокосмугового зв’язку 5G (UWB).

Основні переваги 5G NR

Ця технологія дозволяє мережі підтримувати адаптивну пропускну здатність.
Ключовими перевагами 5G NR є:

  • більша пропускну здатність для бездротових користувачів;
  • покращення зв’язку між користувачами (зменшення часу затримки та втрати даних);
  • підвищення швидкості передачі даних.

Стверджується, що 5G може принести користь муніципальному транспорту завдяки надшвидкому машинному навчанню, яке допоможе виявити й класифікувати рух автобусів, велосипедів і пішоходів.

Нагадаємо, що восени «Київстар» повідомляв, що впровадження 5G є частиною стратегії технологічного лідерства компанії, відповідно, «Київстар» вже готується до цього. На першій фазі «Київстар» планував впроваджувати 5G на архітектурі NSA.

Нещодавно очільник Мінцифри Михайло Федоров повідомив, що сподівається на запуск локального тесту 5G у 2024-му році. Він попередив, що повномасштабна війна впливає на частоти, які для цього потрібні.

Сьогодні наш гість - Михайло Орєшніков, колишній громадянин Росії, розповість нам про те, як ефективно спілкуватися з росіянами, враховуючи їхнє специфічне сприйняття. Мова йде про так звану «мову вибухів», яка має свої особливості в контексті російського суспільства. Також Михайло розкриє деталі асамблеї відродження, де різні національності об'єднуються для захисту своїх прав у межах Росії. Приєднуйтеся до перегляду - обіцяє бути цікаво!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.