В Україні подорожчають цигарки: Уряд вніс проєкт закону

Читать на русском

Уряд пропонує підвищити акцизи на тютюнову продукцію, але щоб відповідні зміни набули чинності, необхідно, аби законопроект підтримала Верховна Рада

Читать на русском
Податок, акциз
Цигарки найближчим часом можуть здорожчати

Уряд пропонує підвищити акцизи на тютюнову продукцію, але щоб відповідні зміни набули чинності, необхідно, аби законопроект підтримала Верховна Рада

Кабінет міністрів планує погодити законопроєкт, який передбачає підвищення акцизного податку для тютюнових виробів. Вищі ставки податку можуть запрацювати вже з липня цього року. Про це 15 березня пише ЕП.

Про підготовку відповідного рішення повідомив заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк.

«Урядовий проєкт закону пропонує внести низку змін до Податкового кодексу. По-перше, встановлює ставку акцизного податку не у гривнях, а у євро. Як пояснюють у Міністерстві фінансів, яке розробило документ, відповідна вимога міститься у рекомендаціях МВФ в межах поточної кредитної програми. По-друге, законопроєктом пропонується поступово підвищувати ставку акцизів для тютюну до мінімального нормативного значення, яке діє у ЄС», - пише ЕП, посилаючись на інформацію нардепа.

Так, відповідно до директив Євросоюзу, загальний акцизний податок на тютюн має становити не менше 60% від середньозваженої роздрібної ціни пачки цигарок та не менше 90 євро за 1000 сигарет. Для порівняння, наразі в Україні цей податок становить близько 60 євро за 1000 сигарет.

У разі, якщо відповідний законопроєкт підтримає Верховна Рада, то з 1 липня 2024 року ставка акцизу на сигарети може становити 47 євро (або близько 1987 грн) за 1000 сигарет з фільтром (проти поточних 1881,17 грн за 1000 сигарет).
Надалі ставка податку поступово зростатиме до 90 євро за 1000 сигарет. Ця ставка почне діяти з 1 січня 2028 року. Аналогічно зростатимуть ставки податку і на інші тютюнові товари.

За розрахунками Мінфіну, реалізація законопроєкту дозволить збільшити надходження до державного бюджету:

  • у 2025 році — на близько 621 млн грн,
  • у 2026 році — на близько 5 млрд грн,
  • у 2027 році — на близько 9,38 млрд грн,
  • у 2028 році — на близько 13,85 млрд грн.

Нагадаємо, що для того, аби відповідні зміни набули чинності, необхідно, аби законопроект підтримала Верховна Рада.

Чи можливо, що командири будуть ставитися до військових з судимістю особливо, чи не використовуватимуть їх, мовляв, як "м'ясо" для відправлення на фронт? Це питання, над яким ми поговоримо разом з ветераном легендарної 47-ї бригади, Миколою Мельником.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.