Чинне законодавство передбачає, що для призначення пільг на житлово-комунальні послуги пільговик має особисто звернутися до уповноважених органів
Уряд спростив процедуру призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів війни та членів їх сімей. Для цього ухвалили експериментальний порядок взяття на облік та призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг для цих категорій населення. Він передбачає значні спрощення.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства соціальної політики. Новий порядок взяття на облік та призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг запрацює через 4 місяці після технічних доопрацювань інформаційних систем. Відповідно до чинного законодавства, для призначення пільг на житлово-комунальні послуги, людина, що має право на них, мала особисто звернутися до уповноважених органів. Через це, іноді українські захисники не могли оформити такі пільги. Прийняті урядом зміни дозволять ветеранам та їхнім сім'ям скористатися соціальними гарантіями, передбаченими державою.
22 грудня 2023 року уряд ухвалив постанову, яка передбачає введення державних реєстрів отримувачів житлових субсидій та осіб, які мають право на пільги до Єдиного соціального реєстру. Цей механізм надасть суттєві переваги в ефективності адміністрування та використання реєстрів та подальшу їх актуалізацію органами соціального захисту населення та Пенсійним фондом України. Відтепер Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги та Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій є структурними підсистемами Єдиного соціального реєстру.
Єдиний соціальний реєстр (ЄСР) — є ключовим елементом Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), завдяки якій люди мають змогу отримати підтримку в будь-якій точці України, онлайн або особисто. Фахівці органів соціального захисту населення та центрів надання адміністративних послуг матимуть ширший доступ до ЄСР та його структурних підсистем. Відтак працівники зможуть формувати витяги та довідки реєстрових даних за зверненням громадян, у тому числі в електронній формі з використанням QR-коду, штрих-коду чи цифрового коду.
Фактично зараз у регіонах надається різна підтримка для людей, які мають певні пільги. Облік такої підтримки є першим кроком до синхронізації її надання, що є надзвичайно важливим під час підвищеної внутрішньої міграції населення. Також прийняті зміни дозволять зберігати всю інформацію про права і статус людини в одному електронному документі, який в майбутньому замінить паперові посвідчення. Також це матиме позитивний вплив для справедливого розподілу гуманітарної допомоги в регіонах. Тепер посадові особи за допомогою ЄІССС зможуть створювати статистичні звіти про кількість осіб з різними пільгами, які проживають на визначеній території. Важливо зазначити, що в умовах воєнного стану буде забезпечено захист особистих даних, зокрема адреси ветеранів війни та членів їх сімей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.