В Україні запускають єдину державну онлайн-платформу про усиновлення та сімейне виховання дітей
В Мінсоцполітики кажуть, що онлайн-платформа “Україна для кожної дитини” допоможе потенційним батькам стати ближчими до дитини та підготувати себе до батьківства. Це перший крок до діджиталізації системи догляду та підтримки дітей. Детально про платформу розповіли у відомстві.
"Україна для кожної дитини" — онлайн-платформа, де в єдиному місці можна знайти необхідну інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання:
Наступний крок — побудова комплексної системи для упорядкування інформації про дітей, які потребують підтримки держави. Нова система забезпечить більш прозорий і зрозумілий механізм подання документів та проходження навчання кандидатами в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни й піклувальники, патронатні вихователі, кажуть у відомстві.
«Онлайн-платформа допоможе потенційним батькам стати ближчими до дитини та підготувати себе до батьківства», — зазначила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
Платформа сприятиме реалізації права кожної дитини зростати в сімейному оточенні та популяризуватиме сімейне виховання дітей. Водночас вона стане покроковою дорожньою картою для родин, які хочуть допомогти дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
«Від 14 до 27% українців знають про сімейні форми виховання дітей, такі як опіка та піклування, прийомна сім’я та велика прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу. Дещо більше — 42% — про усиновлення. А ось про патронат взагалі відомо тільки 5% нашого суспільства. Завдяки онлайн-платформі “Україна для кожної дитини” ми хочемо змінити ситуацію», — зазначила очільниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова.
Ознаймитися з онлайн-платформой "Україна для кожної дитини" можна тут.
В Міністерстві соціальної політики повідомили, що для фінансової підтримки родин, які стали опікунами для дітей держава надає відповідні виплати.
Розмір допомоги на дітей, над якими встановлено опіку, становить:
Ця виплата адресується опікуну, але кошти є власністю дитини. Ці гроші можна як відкладати на рахунок дитини, поки вона зможе сама ними розпоряджатися, так і використовувати на її потреби (при цьому опікуном щотримісяці подається звіт про витрачені суми).
Щоб отримати допомогу, опікун чи піклувальник має подати відповідну заяву до органу соціального захисту населення за місцем проживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.