В Україні ВПО роздадуть стипендії на IT-навчання: як подати заявку

Українці, які постраждали від війни, можуть отримати стипендії на курси

ВПО зможуть освоїти нову IT-професію
Курси

Українцям, які постраждали від війни, нададуть стипендії для безкоштовного навчання на IT-курсах. Процесс навчання відбуватиметься в режимі онлайн, а отже - пройти курс можна буде в будь-якому регіоні. Стало відомо, куди потрібно подавати заявку.

Про це розповіли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Зазначається, що це проєкт освітньої онлайн-платформи Prometheus та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF). Українцям пропонують 1 000 стипендій на навчання у сфері IT. Йдеться про допомогу для громадян, які постраждали на війні. 

Зазначається, що на навчання запрошують внутрішньо переміщених осіб, українців, які втратили роботу через війну, житло яких пошкоджене внаслідок бойових дій, ветеранів та ветеранок, а також членів їхніх родин. Вони можуть обрати один із таких курсів:

Навчання розпочнеться у період з 5 до 15 березня 2024 року. Після завершення курсу учасники зможуть отримати сертифікати та рекомендації щодо подальшого працевлаштування. Для участі в програмі потрібно заповнити заявку за посиланням. Дедлайн подачі заявок до 31 січня включно. На електронну адресу відібраних учасників надійде лист-інструкція. Результати відбору будуть оголошені до 8 лютого.

"Зазначимо, що Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – це перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 285 мільйонів доларів США, заснований за фінансування Уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)", - підкреслили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Освітні ваучери для українців

В Україні також працює програма з освітніми ваучерами. Цей документ видається одноразово і дає право безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей на випадок безробіття. Скористатися освітнім ваучером можуть:

  • Особи не зареєстровані у центрі зайнятості як безробітні;
  • Особи, які не мають офіційного працевлаштування;
  • Особи, які мають диплом професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти;
  • Особи, які протягом трьох років не проходили перепідготовку за кошти Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття.

Зараз вимушено переміщені особи можуть підвищити свій освітньо-кваліфікаційний рівень, пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію за 123 професіями та спеціальностями. Зокрема, це сфери ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube