В Україну з початку року зайшло $1,84 млрд прямих іноземних інвестицій - НБУ

За даними НБУ, притік прямих іноземних інвестицій в Україну у 2023 році становив $1 838 млн

Інвестиції
Українська економіка залишається суттєво недоінвестованою

Українська економіка залишається суттєво недоінвестованою. Про це говорять цифри, які стосуються притоку прямих іноземних інвестицій в Україну. Про це 17 липня пише Мінфін.

Левова частка (70%) притоку прямих іноземних інвестицій у першому кварталі цього року — це реінвестування доходів, отриманих іноземним інвестором в Україні ($1 286 млн). Про це в телеграм-каналі написав Голова Податкового комітету Данило Гетманцев.

"Частково це пояснюється обмеженнями на транскордонні перекази, в т. ч. на вивід дивідендів. При цьому з травня поточного року НБУ дещо послабив такі обмеження у рамках широкого пакету валютної лібералізації", - пише Гетманцев.

Топ-3 сектора за притоком ПІІ у I кварталі 2024 року:

  • Добувна промисловість — $530 млн
  • Торгівля — $493 млн
  • Фінансовий сектор — $256 млн

Станом на кінець І кв. 2024 року накопичені прямі іноземні інвестиції (запас) складали $55,79 млрд. За цим показником ми знаходимось зараз на рівні І кварталу 2021 року ($55,96 млрд). Утім це все ще суттєво (на 15%) менше за останній квартал перед повномасштабною війною (ІV кв. 2021 — 65,75 млрд).

В Україну з початку року зайшло $1,84 млрд прямих іноземних інвестицій: куди вони були спрямовані 1

Якщо порівнювати із країнами Центральної та Східної Європи, то показники притоку прямих іноземних інвестицій, як частки від ВВП, від капітальних інвестицій, а також накопичених ПІІ на душу населення, залишаються на низькому рівні.

За даними UNCTAD, у 2023 році накопичені прямі іноземні інвестиції у Польщі, яка до повномасштабної війни була співставною із нами за чисельністю населення, склали $335,5 млрд, тоді як в Україні $55,1 млрд, тобто були у 6 разів більшими.

"Це говорить про те, що українська економіка залишається суттєво недоінвестованою.
Звісно очікувати на суттєве збільшення ПІІ, особливо green-field (з нуля), можна буде після завершення війни. Цьому сприятиме статус України, як кандидата на вступ до ЄС та відповідне просування у реформах в рамках переговорного процесу — шлях, який проходила та ж Польща, в якій з 1993 по 2022 рр. запас ПІІ збільшився у 20 разів", - зауважив Гетманцев.

В цьому плані Україна не є якоюсь унікальною, додав він, а отже зможе залучати щонайменше $15 млрд ПІІ щорічно, які будуть необхідними для відновлення і стійкого розвитку.

Чи є золото  найкращим захисним активом від інфляції?

Хоча золото, як і раніше, лідирує з великим відривом, паперам IT-компаній віддають перевагу майже третина інвесторів.

Акції Nvidia та інших технологічних компаній конкурують із золотом як найкращий захист від інфляції. Це показало опитування, проведене Bloomberg серед інвесторів. Детально про результати пише Мінфін.

Акції американських технологічних гігантів найкращим захисним активом за умов високої інфляції назвали 30,4% учасників опитування Bloomberg Markets Live Pulse. Це друге місце серед чотирьох категорій. Золото найкращим варіантом для хеджування ризиків вважають у півтора раза більше респондентів — 46,4%. На третьому місці (18,1%) опинилися всі решта активів, окрім біткоїну, який окремою категорією обрали 5,1% опитаних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube