Виплати ВПО: хто з переселенців у червні залишиться без грошей

Читать на русском

Внутрішньо переміщеним особам слід пам’ятати, що виплачувати державну допомогу можуть навіть після автоматичного призначення

Читать на русском
ВПО
Виплати ВПО з 1 червня отримуватимуть найбільш вразливі особи

Внутрішньо переміщеним особам слід пам’ятати, що виплачувати державну допомогу можуть навіть після автоматичного призначення

Внутрішньо переміщені особи мають право на отримання державної допомоги. Оскільки таку допомогу виплачують лише пів року, деякі переселенці залишаться без виплат вже у червні. Проте певним категоріям її продовжать автоматично. Мова йде про тих, хто доглядає дітей, важкохворих чи осіб з інвалідністю, мають низькі доходи та інше.

Як пише видання "На пенсії", розмір виплат ВПО становить 2 тисячі гривень на місяць на дорослого та 3 тисячі гривень на дитину або особу з інвалідністю. Автоматично продовжать отримання грошової допомоги у червні для таких категорій переселенців:

  • особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлена ​​інвалідність,
  • діти, влаштовані у ній патронатного вихователя,
  • патронатні вихователі,
  • діти, тимчасово влаштовані сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу.

Виплати також можуть автоматично продовжити, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 9 444 гривень, для таких категорій ВПО:

  • особи, які доглядають дитину до трьох років або дитину, яка потребує догляду, до шести років,
  • сім’ї, які мають дітей віком до 18 років або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти,
  • особи, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі,
  • студенти, які зверталися за виплатами самостійно, віком до 23 років,
  • особи з інвалідністю III групи;
  • сім’ї пенсіонерів.

Право на отримання виплат також мають особи віком від 55 років та ВПО, які евакуювалися з небезпечних регіонів, визначених міністерством з питань інтеграції тимчасово окупованих територій, повторно. Внутрішньо переміщеним особам слід пам’ятати, що виплачувати державну допомогу можуть навіть після автоматичного призначення. Це зроблять через два місяці після призначення, якщо людина зі статусом ВПО, яка не працює і не здійснює догляду за дитиною, нічого не робитиме для працевлаштування. Щоб не втратити право на виплати, такі ВПО повинні:

  • стати на облік до центру зайнятості;
  • зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП);
  • отримати допомогу на отримання економічної самостійності, мікрогрант створення чи розвиток власного бізнесу;
  • отримати ваучер для навчання.

Грошова допомога від міжнародних організацій для ВПО у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській і Харківській областях

Грошова допомога для переселенців та постраждалого від воєнних дій населення передбачається в межах проєкту консорціуму Реагування. Про це йдеться на сайті Благодійного фонду «Право на захист». Подати заявку можуть особи/родини, які ще не отримували таку допомогу від БФ «Право на захист», наразі не отримують її від міжнародних організацій та належать до однієї із перерахованих категорій населення:

  • ВПО (з 24.02.2022 року), які проживають у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях.
  • Постраждалі від воєнних дій (мають особисте житло, що пошкоджене/зруйноване із 24.02.2022 року внаслідок воєнних дій, чи особа, яка з 24.02.2022 року отримала поранення внаслідок обстрілу/воєнних дій і не є учасником бойових дій) у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях.

Претенденти також мають відповідати одному або кільком критеріям вразливості: домогосподарство, яке складається виключно з особи або осіб літнього віку (60+); домогосподарство із трьома й більше дітьми; домогосподарство з дитиною віком до 2 років; домогосподарство з вагітною жінкою; домогосподарство з особою з інвалідністю І чи II групи. Щоб визначити, чи підпадаєте ви під умови програми, можна скористатися опитувальником (посилання) для самоперевірки.

Сума допомоги становить 3 600 гривень на особу на місяць та покриває тримісячний період. Тобто загальна сума допомоги на кожного члена родини становить 10 800 гривень. Грошова допомога виплачуватиметься одноразово відразу за три місяці кожному члену домогосподарства окремо на його банківський рахунок, наданий під час реєстрації. Кошти для неповнолітніх та неповносправних/недієздатних осіб отримують їхні офіційні представники (батьки, опікуни, піклувальники тощо) за наявності відповідних документів. Реєстрація проводиться у спеціальних пунктах. Усі члени родини мають бути присутніми та мати із собою такі документи:

  • Паспорт громадянина України або закордонний паспорт;
  • Податковий номер кожного члена домогосподарства;
  • Свідоцтво про народження дітей (для дітей до 14 років);
  • Дійсний IBAN картки українського банку для отримання виплат (копія або фото довідки із реквізитами IBAN рахунку). Але не картки єПідтримка та єМалятко. Це має бути особистий гривневий рахунок (не ФОП), відкритий у будь-якому банку України. Він має бути дійсним ще щонайменше пів року з можливістю приймати перекази;
  • Будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.