Внутрішні переселенці можуть отримати нову допомогу в Одесі: скільки та яким чином

Благодійний фонд запустив програму підтримки для ВПО

ВПО, допомога
Внутрішньо переміщені українці, які проживають в Одесі, можуть отримати допомогу

Внутрішньо переміщені українці можуть отримати відчутну підтримку від благодійного фонду "Depaul Україна". Фонд повідомив про програму підтримки ВПО, які втратили будинок або були змушені залишити його через повномасштабну війну. Підтримка надається українцям, які перебувають у місті Одеса.

Відповідне повідомлення опубліковано на facebook-сторінці організації.

«Внутрішньо переміщені українці, які проживають в Одесі, можуть отримати допомогу в реєстрації у сімейного лікаря, безкоштовні медичні консультації, а також можливість безкоштовного або пільгового лікування», - йдеться в повідомленні.

Також фонд надає соціальний супровід та допомагає у пошуку роботи або надає підтримку, якщо людина вирішила відкрити свій бізнес. Сім'ї-переселенці з дітьми віком до 18 років можуть отримати безкоштовне тимчасове житло.

Надіслати заявку на отримання допомоги можна через онлайн-форму за цим посиланням. У разі виникнення питань можна звертатися на гарячу лінію фонду за номером 0 800 300 017.

Нові правила для ВПО

З 1 грудня 2023 року особа, яка не працює, повинна протягом трьох місяців сприяти своїй занятості. Це значить, що для отримання виплат для ВПО потрібно, щоб громадянин працездатного віку зробив щось з переліку:

  • Працевлаштуватися;
  • Зареєструватися як фізична особа підприємець;
  • Стати на облік як фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність (стосується, до прикладу, адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців тощо);
  • Подати заявку для отримання допомоги на здобуття економічної самостійності (наприклад, мікрогранту, гранту на створення або на розвиток власного бізнесу, ваучера на навчання тощо);
  • Зареєструватися в Центрі зайнятості та отримати статус безробітного.

При цьому важливо зазначити, що деякі громадяни не вважаються безробітними, навіть якщо вони не мають офіційного працевлаштування. Це стосується випадків, коли людина:

  • Доглядає за дитиною (до 6 років);
  • Має трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • Виховує малолітню дитину, що навчається онлайн, що підтверджено документально і фактичним місцем проживання/перебування цієї особи є території, включені до переліку територій, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій, затвердженого Мінреінтеграції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube