Вже влітку відключень світла в Україна стане менше: у Держенергонагляді назвали дату покращення

З огляду на завершення ремонтних робіт на деяких атомних енергоблоках полегшення з відключеннями очікується у серпні

Вже влітку відключень світла в Україна стане менше: у Держенергонагляді назвали дату покращення
Атомна генерація є базисом, що покриває більш ніж 50% потреб споживачів

У серпні в Україні покращиться ситуація з електропостачанням споживачів, що передусім пов’язано із завершенням ремонтних робіт на низці енергоблоків АЕС. Про це 19 червня 2024 року повідомила Державна інспекція енергетичного нагляду України з посиланням на слова голови Держенергонагляду Руслана Слободяна.

На графіки вимкнення світла впливають, окрім іншого, ремонти на АЕС. 

«Полегшення очікуємо в серпні з огляду на завершення ремонтних робіт на деяких атомних енергоблоках і зменшення кількості об’єктів із гарантованим електропостачанням», – сказав Руслан Слободян.

З його слів, атомна генерація є базисом, що покриває більш ніж 50% потреб споживачів навіть після окупації російськими загарбниками Запорізької АЕС. Для того, щоб додати потужності в енергосистему та покрити дефіцит, триває ремонт та розбудова децентралізованої генерації.

«Енергетики роблять усе можливе, щоб якомога швидше виконати роботи. Водночас у найближчі півтора місяця очікується дещо складна ситуація з постачанням електроенергії», – наголосив Руслан Слободян.

 

Водночас в. о. голови правління «Енергоатому» Петро Котін заявив, що наразі мета атомників – це максимально скоротити терміни проведення ремонтних робіт на атомних енергоблоках АЕС.
За його словами, планово-попереджувальні роботи, що пов’язані передусім із перезавантаженням свіжого ядерного палива, можуть тривати на одному енергоблоці від 36 до 58 діб. Це за умови, якщо ремонти не передбачають додаткових робіт із реконструкції обладнання.

«Наразі ми максимально скорочуємо додаткові роботи, щоб вкластися в ті терміни, які мінімально можливі на сьогодні для перевантаження палива і ремонту всього обладнання для забезпечення якості роботи протягом наступних 300 діб після підключення енергоблока до мережі», – пояснив Петро Котін.

У ДТЕК повідомили про нову систему відключень від світла

У Києві кількість багатоповерхівок, які не відключаються від мережі під час дії графіків відключення світла, зменшилась втричі. Тепер таких будинків у столиці лише 510 (4%) від загальної кількості. Це забезпечує справедливі та рівні умови електропостачання. Про це повідомили у ДТЕК 19 червня 2024 року. 

"На початку застосування графіків відключень, багатоповерхівки, що знаходилися на одних лініях з лікарнями та іншими критичними об'єктами, не відключалися. У жовтні 2022 року таких будинків було 1 497 або 12% від загальної кількості. Ми працювали над цим, і тепер таких будинків лише 510, або ж 4%", - розповіли у ДТЕК.

Інформатор писав про невтішні новини від Міненерго на 19 червня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Справу керівника WOG Пивоварського передали до суду - у чому його звинувачують

Ігроманам більше не видаватимуть кредитів - подробиці від КРАІЛ

Повний перелік податків, які хоче підняти Кабмін, та наслідки цього рішення

Чи випишуть автоматично штрафи всім, хто не оновив дані, відповіли в Міноборони

ЄС надасть Укрзалізниці більше 40 мільйонів євро на євроінтеграцію

Перетворювач напруги з Епіцентру не сподобався покупцю - що вирішив суд

В Україні стрімко дорожчає автогаз: скільки доведеться платити

Як продовжити пенсію по інвалідності під час війни, пояснили юристи

Бізнес назвав найбільш реальну модель економічного бронювання: яку саме і які аргументи

Світла стане більше: до енергосистеми України підключили атомний блок

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube