Пенсіонери можуть без відвідування органів Пенсійного фонду подати оновлені особисті дані в електронному вигляді через вебпортал електронних послуг ПФУ
Законодавством передбачено, що пенсіонер має повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду України про зміну даних, що вносяться до персональної облікової картки пенсіонера. Наприклад, про отримання ID-картки, зміну прізвища, зміну ідентифікаційного коду тощо. Як ці дані подати в електронному вигляді, пояснили 4 березня в ПФУ.
Можливість подати в електронному вигляді, без відвідування органів Пенсійного фонду України, заяви про зміну або оновлення даних, що можуть впливати на пенсійне забезпечення, є на вебпорталі електронних послуг ПФУ.
Як це зробити?
Крок 1. На вебпорталі Фонду у правому верхньому куті екрану натисніть кнопку “Вхід” та авторизуйтесь за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
Крок 2. В особистому кабінеті на панелі зліва в розділі “Щодо пенсійного забезпечення” оберіть опцію “Внесення змін до пенсійної справи”.
Крок 3. У вікні, що відкриється, із переліку заяв оберіть ту, яка вам потрібна (“Заява про зміну способу виплати пенсії (у разі зміни способу виплати – з пошти на банк або навпаки)”, “Заява на зміну виплатних реквізитів (у разі зміни банківських реквізитів або адреси проживання)”, “Заява на виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім’ї особи, яка перебуває на повному держутриманні”, “Заява про переведення виплати з Укрпошти на Ощадбанк через платіжну систему MY TRANSFER”, “Заява про зміну особистих даних пенсіонера (у разі зміни ПІБ та/або паспортних даних)”. Натисніть на обране вікно.
Крок 4. У полях заяви, яка з’явиться на екрані, відредагуйте необхідні дані, перевірте записи.
Крок 5. Завантажте скан-копії документів, що підтверджують відповідні зміни.
Крок 6. Надайте згоду на передачу та обробку персональних даних та підтвердіть, що ви ознайомлені з необхідністю повідомляти органи Фонду, про зміни, що можуть впливати на пенсійне забезпечення.
Крок 7. Сформуйте заяву, підпишіть її КЕП та надішліть до Фонду.
Крок 8. З результатами опрацювання заяви можна ознайомитися у розділі “Мої звернення” (на панелі зліва).
Приєднуйтесь до нашої розмови про відмінності між українськими та російськими дронами, а також про процес запуску та посадки дронів Raybird-3. Ми також почуємо від Максима Левківського, яких безпілотних засобів не вистачає Україні. Не пропустіть ці цікаві розʼяснення!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.