Як компенсувати страховий стаж, якщо людина у відпустці без збереження зарплати, пояснили в Пенсійному Фонді

В Пенсійному фонді дали відповідь на питання щодо компенсації страхового стажу під час вимушеної відпустки

Пенсія, Пенсійний фонд
Нестачу стажу можна компенсувати добровільним внеском

До фахівців Пенсійного фонду звернулися з питанням щодо наступної ситуації. Людина перебуває у відпустці без збереження заробітної плати вже кілька місяців. Чи може вона сплатити за цей період добровільний пенсійний внесок? Відповідь дали на офіційному порталі ПФУ.

В Фонді нагадали, що до страхового стажу зараховуються місяці, за які роботодавцем або самою особою сплачено страхові внески.

«Якщо роботодавець не сплачував за вас страхові внески за попередні кілька місяців, то цей період до страхового стажу зараховано не буде», - пояснили в ПФУ.

Але, додали там, починаючи з цього місяця, сплачувати добровільні пенсійні внески через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України за спрощеним механізмом можна самостійно. У такому разі сума сплачених страхових внесків буде врахована за місяць, у якому кошти надійдуть на рахунок Фонду.

«При сплаті добровільного внеску в місяці, коли ви не маєте заробітку, ви набудете страховий стаж», - запевнили в Пенсійному фонді.

Для того щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску, що визначається як 22% розміру мінімальної заробітної плати. З 1 квітня 2024 року – це 1 760 грн (22% х 8 000 грн, де 8 000 грн – розмір мінімальної заробітної плати).

«Ви можете продовжувати сплачувати добровільний внесок і тоді, коли отримуватимете зарплату, у такому разі сплата добровільного внеску збільшить ваш заробіток для майбутньої пенсії», - дали пораду фахівці Фонду.

Ознайомитись з інформацією, як укласти Договір на добровільну участь, можна тут.

Як отримати довідки про заробітну плату та страховий стаж на вебпорталі ПФУ

Отримати довідки про страховий стаж та заробітну плату можна онлайн — через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для цього необхідно виконати декілька простих дій.

  • Увійдіть на сторінку вебпорталу е-послуг Пенсійного фонду України.
  • Авторизуйтеся в особистому кабінеті за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
  • Знайдіть розділ «Комунікації з ПФУ» в лівому боковому меню та натисніть «Запит на отримання електронних документів».
  • Заповніть поля розділу запиту, надайте згоду на обробку персональних даних та натисніть «Відправити до ПФУ».
  • У розділі «Мої звернення» натисніть на свій запит зі статусом «Виконано» та завантажте довідку в PDF-форматі.

Електронні довідки з QR-кодом (про страховий стаж, заробітну плату, розмір пенсії тощо) мають таку ж законну силу, як і паперові аналоги, підписані уповноваженою особою органу Пенсійного фонду України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube