Для зручності Пенсійний фонд України пропонує таку послугу, як попереднє замовлення паперових документів онлайн
Попри те, що сьогодні цифровізація вже стала невід’ємною частиною життя українців, іноді для отримання тих чи інших послуг потрібно підготувати пакет документів у паперовому вигляді. Як подати запит у Пенсійний фонд на підготовку паперових документів онлайн, пояснили 23 травня на урядовому порталі.
Через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України можна подати заяву – запит на підготовку наступних паперових документів:
Як надіслати запит на підготовку паперових документів?
1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
2. Увійдіть в особистий кабінет, авторизувавшись будь-яким зручним способом: з використанням кваліфікованого електронного підпису; через BankID (за номером банківської картки) або за допомогою “Дія.Підпис”.
3. На панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ” оберіть категорію “Запит на підготовку паперових документів”.
4. У вікні, що відкриється, заповніть усі обов’язкові поля, за потреби додайте скан-копії потрібних документів та надішліть запит до органу Пенсійного фонду, натиснувши кнопку “Відправити до ПФУ”.
5. Переглянути інформацію про звернення та його статус можна в розділі “Мої звернення.”
6. Після опрацювання звернення в зазначений у запиті спосіб (поштою чи електронною поштою) надійде повідомлення про виготовлення паперового документа та про те, коли і де його можна отримати.
7. Після надходження повідомлення отримати виготовлені паперові документи можна особисто в сервісному центрі Пенсійного фонду України за пред’явлення документа, що підтверджує особу.
В Пенсійному фонді звернули увагу, що замовлення необхідно адресувати до органу ПФУ, в якому перебуває пенсійна справа (для пенсіонерів), де зареєстрований страхувальник (для представників страхувальників).
В особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України людина може ознайомитись з інформацією про наявний страховий стаж та розмір заробітної плати, яка враховується для розрахунку пенсії.
«У випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу обов’язково приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування», - пояснили у фонді.
Зазначене положення передбачено Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 N 637 (зі змінами).
Тобто за наявності в Реєстрі інформації про період, коли ви працювали в лісгоспі протягом 2001-2002 років, цей період буде зараховано до страхового стажу.
ідписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.