Військовослужбовці під час відпустки можуть поїхати за кордон, щоб побачитися з родиною. Для цього потрібно зібрати документи, подати прохання командуванню, але через секретність у виїзді можуть відмовити.
Все починається з рапорту військовослужбовця до керівника. Його бажано подати заздалегідь, тому що це не обов’язок командира надати таку відпустку. Далі командир передає рапорт з відповідною резолюцією безпосередньо керівнику військової частини, і там вже приймається відповідне рішення. Про це розповів в ефірі Київ24 розповів адвокат Євген Середницький.
Рішення про те, що військовий може виїхати за кордон у відпустку має бути зазначено у наказі військового керівництва.
«Потрібно звертатися до свого безпосереднього керівника з відповідним рапортом, в якому зазначати всі обставини щодо відпустки. Плюс писати, до якої країни він (військовослужбовець – ред.) від'їжджає, точніше планує від'їжджати, маршрут свого руху», - розповів адвокат.
Також, потрібно вказати на якому авто захисник буде їхати, якщо буде самостійно проїжджати пункту пропуску. Та вказати, через який саме пункт пропуску захисник планує виїжджати.
«Варто вказати обставини, які підтверджують, що військовозобов’язаний їде до своїх рідних. Надати свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дітей», - пояснив юрист.
Бажано подавати рапорт заздалегідь. В інтернеті радять робити це за 15 днів до вказаної події.
«Я б рекомендував робити це ще набагато раніше, тому що це не право командира надати таку відпустку, нажаль. Точніше, не його обов'язок. І він передає рапорт з відповідною резолюцією вже безпосередньо керівнику військової частини, і там вже приймається відповідне рішення. І у зв'язку з доступом до секретної інформації виїзд може бути обмежений», - пояснив адвокат Євген Середницький.
Військовий повинен запросити витяг із наказу про відпустку із зазначенням можливості перетину державного кордону України. Після цього необхідно стати на облік військової служби правопорядку (ВСП). Уже після - можна виїжджати за кордон. Для подорожі військовий повинен мати такі документи:
Інформатор писав, що демобілізовані бійці ЗСУ отримають 65 днів відпочинку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.