Як зарплата українських біженців у Польщі відрізняється від зарплати довоєнних мігрантів : дослідження

Читать на русском

Зарплата українців у Польщі здебільшого залежить від підвищення мінімальної заробітної плати в польській економіці

Читать на русском
Зарплата, Польща
Середня заробітна плата, отримана українцями у Польщі близько 33 тис. грн

Зарплата українців у Польщі здебільшого залежить від підвищення мінімальної заробітної плати в польській економіці

У 2023 році найчастіше як українські біженці, так і довоєнні мігранти отримували зарплату у розмірі 3 000 — 4 000 злотих (28 000 — 38 000 грн). Однак 49% біженців задекларували заробіток менше ніж 3 000 злотих. Серед довоєнних мігрантів таких усього 21%. Про це пише Мінфін спираючись на дані аналітичного центру міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

Згідно з опитуванням, яке проводилося Національним банком Польщі з 2019 року, середня заробітна плата мігрантів, які прибули до Польщі до початку війни, зросла між 2019 і 2022 роками приблизно на 38%, а між 2022 і 2023 років — на 6%. Середня чиста заробітна плата, отримана українцями у Польщі сягає близько 33 тис. грн.

Усього до повномасштабної війни в Україні працевлаштованими були 94% українських мігрантів у Польщі порівняно з 64% мігрантів часів війни.

"Важливим питанням є і сімейний стан приїжджих мігрантів до Польщі після 24 лютого 2022 року. Переважна більшість усіх біженців становили жінки — 78%, біженці-чоловіки — 22%. Жінок, які залишилися в Польщі з дітьми і не мають інших членів сім'ї — 26% від усіх біженців, за ними йдуть 12% жінок, які залишилися з дітьми і партнером (чоловіком)", - йдеться в дослідженні.

Однак, відносно високий відсоток жінок, які перебувають у Польщі без дітей та партнера — самі або тільки з іншими членами сім'ї, загалом 32%.

Попри те, що українських чоловіків-біженців з України непорівнянно менше, вони набагато краще почуваються на польському ринку праці. Більша частина з них працює (71% проти 61%) і лише 15% чоловіків є безробітними проти 27% жінок.

Цікаво, що довоєнні мігранти здебільшого працювали на професіях, що вимагають спеціальної кваліфікації, але не вищої освіти (зварювальники, токарі, електрики тощо).

У той час, як біженці, які прибули і влаштувалися на роботу у Польщі, виявилися в середньому людьми з відносно високою освітою, однак переважна більшість біженців, виконували просту роботу, яка не вимагала кваліфікації.
Водночас в аналітичному центрі Gremi Personal опитали працевлаштованих українців стосовно рівня здобутої освіти в Україні (в опитуванні взяли участь 480 респондентів):

  • 36% мають середню технічну освіту,
  • 26% мають повну середню освіту,
  • 18% здобули вищу освіту,
  • 8% отримали базову середню освіту,
  • 6% мають незакінчену вищу освіту.
  • 3% мають науковий ступінь,
  • по 1,5% припадає на пункти «вища технічна» та «незакінчена середня».

«Заробітна плата українських біженців у Польщі здебільшого залежить від підвищення мінімальної заробітної плати в польській економіці та рідко пов’язана з освітою, отриманою в Україні, незалежно від її рівня. Однак, якщо висококваліфіковані українці достатньо володіють польською мовою — вони можуть конкурувати з поляками за вакантні місця», — заявила Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.