Як змінились доходи фрілансерів за останні півроку: результати дослідження

Читать на русском

Стало відомо, як заробляють фрілансери

Читать на русском
Стало відомо, скільки зароблять фрілансери під час війни
Фрілансери

Стало відомо, як заробляють фрілансери

У другому півріччі 2023 року у третини фрілансерів вдалося збільшити доходи.  При цьому деякі з них наважилися підняти прайс на свої послуги через інфляцію. Водночас низка спеціалістів лишила ціни без змін. Стало відомо, як змінилася ситуація за пів року.   

Як передає видання AIN.UA, таке дослідження провели експерти Freelancehunt. Зазначається, що фрілансери навіть в умовах повномасштабної війни почуваються доволі непогано. 35,38% опитаних розповіли, що за останні шість місяців збільшили свій прибуток. При цьому в 35,57% прибуток лишився на тому ж рівні, що й був раніше. Менше стали заробляти 29,05% опитаних фрілансерів.      47,51% респондентів назвали фріланс основним місцем роботи.

Для решти 52,49% - це лише спосіб для підробітки. Понад половину експертів приходять у фріланс, за їхніми словами, за можливістю зайнятися цікавими проєктами, а також збільшити свій заробіток. 57,66% респондентів працювали у фрілансі й до початку повномасштабного вторгнення (тобто, це досвідченні спеціалісти).       

Фото: Freelancehunt
Фото: Freelancehunt

На тлі інфляції деякі вирішили збільшити й свій прайс. 48% респондентів зізналися, що підвищили ціни на свої послуги. При цьому 14% респондентів розширили клієнтську базу за допомогою закордонних замовників. Витрати вирішили знизити на тлі зростання цін 38% опитаних.      

Фото: Freelancehunt
Фото: Freelancehunt

Також дослідження підкреслило, що для успішної роботи у фрілансі важливо покращувати знання у вузькій спеціалізації. За словами 71,6% опитаних спеціалістів, ці знання та навички в результаті впливають на рівень заробітку. 

Фото: Freelancehunt
Фото: Freelancehunt

Як змінилися зарплати в Україні?

Нещодавно повідомлялося, що в листопаді в середньому українські роботодавці платили працівникам 18 500 гривень. Це на 3% більше, якщо порівнювати з жовтнем 2023 року. Найбільше середня зарплата зросла у Львівській області: до 18 500 гривень (на 500 гривень за один місяць). Якщо казати про галузі, то найбільше підвищення в сфері охорони та безпеки (до 19 000 гривень в середньому, підвищення на 3 000 гривень). 

Крім спеціалістів з охорони та безпеки помітно зарплати, за даними фахівців, зросли також у топменеджерів та керівників середньої ланки – на 2 500 гривень (до 37 500 гривень). У сфері страхування в середньому підвищення зарплати на 2 250 гривень (до 22 250 гривень). Водночас у сфері медицини та фармацевтики - підвищення на 1 500 гривень в середньому (до 24 000 гривень).   

Також зазначається, що в сфері управління персоналом та продажів збільшення на 1 000 гривень в середньому (до 24 000 та 21 000 гривень відповідно). У сфері виробництва збільшення зарплати теж в середньому на 1 000 гривень (до 19 000 гривень). У галузях освіти та роздрібної торгівлі середнє збільшення зарплати на 500 гривень за місяць (до 15 500 гривень). Спеціалісти юриспруденції стали заробляти на 800 гривень більше в середньому (приблизно 18 300 гривень). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.