Запуск спотових ETF на біткоїн залучив мільярди: у Binance розповіли, що змінилося на криптовалютному ринку за перший квартал 2024 року

Binance підбили підсумки першого кварталу 2024 року, що змінилося в сфері цифрових активів

У Binance розповіли, як зростали криптовалюти в першому кварталі цього року
Криптовалюта

У Binance Research підбили підсумки першого кварталу 2024 року. Зазначається, що цей період став переломним. Завдяки запуску спотових ETF на біткоїн на ринок криптовалют залучили 12 мільярдів доларів чистих надходжень. Це призвело до стрімкого зростання загальної ринкової капіталізації на 60% порівняно з минулим кварталом.  

У Binance Research зазначили, що мемкоїни знову почали зростати в популярності. Зокрема,  DOGE та SHIB вирізнялись серед десятки найкращих криптовалют першого кварталу 2024 року: вони продемонстрували зростання на 140% і 190% відповідно.   

Крім того, фахівці зазначили, що Solana продовжила бути однією з найуспішніших криптовалют. Цей актив привабив значні потоки користувачів. Також відзначається, що ТОN відновив свій імпульс, викликаний очікуваннями ринку щодо потенційної аудиторії мережі та розширенням її екосистеми.

Після запуску спотових біткоїн ETF, BTC залишався центром уваги ринку у першому кварталі 2024 року. Біткоїн зріс ще на 1,6% за цей період. Водночас  Ethereum продовжував показувати невелике зниження.         

Також у першому кварталу, за даними експертів,  Near та Ethereum показали помірне зростання активних адрес у порівнянні з попереднім кварталом: фіксується зростання на 42% та 24% відповідно.  Arbitrum зберіг свою позицію лідера серед мереж L2 за TVL: капітал збільшився на 80%, якщо порівнювати з попереднім кварталом.     

Що стосується NFT, то загальний обсяг продажів зріс на 27% на платформах Bitcoin, Ethereum та Solana. Також серед популярних колекцій, які стимулювали цей ріст, можна виокремити Bitcoin Ordinals, NodeMonkeys, Pandora та Mad Lads. 

Криптовалютний ринок в Україні

Раніше юрист компанії Icon.Partners Владислав Удянський розповів, який юридичний бік криптовалюти в Україні. Експерт зазначив, що законопроєкт про регулювання криптовалют в Україні вже зараз є неактуальним та не відповідає стандартам ЄС, які скоро набудуть чинності. Йдеться про The Markets in Crypto-Assets Regulation (MiCA). В Україні в 2017-2019 роках фіксували розвиток майнингу криптовалюти. Це було пов'язано з доступними тарифами на електроенергію, а також розвиненій ІТ-інфраструктурі. Проте, підкреслює експерт, з 2018 року спостерігається зменшення активності майнінгу з декількох причин:

  • зростання складності майнінгу внаслідок загального збільшення популярності криптовалют у світі;
  • дефіцит мікрочипів і відеокарт у світі, в той час, як найпопулярніша криптовалюта біткоїн заснована на Proof-of-work механізмі (Ethereum не так давно перейшов з PoW);
  • високий вхідний рівень для майнінгу криптовалют за механізмом Proof-of-Stake (щоб бути валідатором, особа має мати велику кількість криптовалюти, наприклад, 32 Ethereum);
  • падіння курсу біткоїна та інших криптовалют з 2018;
  • відсутність правової визначеності в регулюванні криптовалют і майнінгу;
  • негативний вплив майнінгу на навколишнє середовище та прагнення урядів його обмежити;
  • другорядність розвитку криптоіндустрії в Україні через російську агресію.

При цьому в Україні доходи, які громадяни отримали від операцій із криптовалютами, оподатковуються за загальними правилами:

  • Фізичні особи повинні вказувати цей дохід у річній декларації, використовуючи ціну продажу, та сплатити ПДФО у розмірі 18% та 1,5% військового збору;
  • Юридичним особам потрібно сплачувати податок на прибуток та ПДВ;
  • ФОП на спрощеній системі (на єдиному податку) не можуть торгувати криптовалютою, оскільки така діяльність не включена до переліку дозволених;
  • Для роботи з криптовалютою ФОП має перейти на загальну систему оподаткування.

"Інвестиція в біткоїн для українського бізнесу має свої переваги та ризики. До переваг належать можливість диверсифікації інвестиційного портфеля, захист від інфляції завдяки обмеженій емісії біткоїна, зниження транзакційних витрат та можливість отримання прибутку.Проте існують і ризики. Висока волатильність, регуляторна невизначеність створює правові та податкові проблеми для бізнесу. Існує ризик використання біткоїна у злочинних цілях, що може негативно позначитися на репутації та діяльності бізнесу", - вважає Владислав Удянський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube