Адвокатка вказує, що мати власний бізнес зараз модно і вигідно, тим більше є багато можливостей для розвитку
В Україні фіксують збільшення кількості зареєстрованих ФОПів. Це пов'язано зі зростанням кількості охочих змінити статус з «найманого працівника» на роботу «на себе», або фрилансерів, які працюють онлайн. Найпопулярнішими сферами серед нових ФОПів минулого року стали: роздрібна, гуртова торгівля, IT, надання інших індивідуальних послуг. Про це Інформатору розповіла адвокатка Дарина Старовойтова.
За словами адвокатки, мати власний бізнес зараз модно і вигідно, тим більше є багато можливостей для розвитку. Про це свідчить, зокрема, і зростання платформ з онлайн-покупками.
"ФОП – це про фінансову незалежність, гнучкість власного графіка, можливість отримати гранти на власну справу. При цьому, для того, щоб відкрити ФОП зараз не потрібно залучати спеціалістів: це можна зробити за допомогою порталу «Дія» за пів години", - заявила адвокатка.
Адвокатка не впевнена, адже єдиний варіант відстрочки для ФОПа – це виконання оборонних замовлень, які необхідні для забезпечення обороноздатності України. І це стосується лише тих підприємців, які мають офіційні договори з державними замовниками.
Дійсно, статус ФОП дозволяє сплачувати податки в розмірі меншому, ніж встановлено для юридичних осіб. Наприклад, якщо ФОП на спрощеній системі, то він сплачує ЄСВ та єдиний податок (який залежить від групи).
"Якщо не буде збільшено розмір податків, які мають сплачувати ФОП, то їх кількість буде зростати", - акцентувала адвокатка.
За даними Опендатабота, 304 048 нових реєстрацій ФОП було зафіксовано в Україні за 2023 рік. Це на 7% більше, ніж у 2021. Найчастіше нові ФОПи відкривались у сферах роздрібної торгівлі, ІТ та надання інших індивідуальних послуг. Особливою популярністю серед ФОПів, які надають послуги, користувались перукарні та салони краси — 18 059 нових бізнесів. Топ регіонів за кількість нових ФОП:
На відміну від ФОПів, нові компанії в Україні у 2023 році відкривалися не так часто. 37 297 нових компаній було відкрито за 2023 рік. Це на третину менше, ніж у 2021. Найпопулярнішими сферами для нових компаній стали гуртова торгівля, діяльність громадських організацій та надання соціальної допомоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.